Миротворці на Донбас не потраплять

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Введення миротворців ООН на Донбас неможливе хоча б тому, що на вигідних умовах цього не дозволить зробити Росія.

Пропозиція президента РФ Володимира Путіна ввести на Донбас миротворців ООН, звісно, зі своїми умовами – це абсолютно пропагандистський крок. Головна мета Путіна полягає в тому, щоб не сприяти розв'язанню проблеми, яку створила Росія.

Натомість російський президент прагне показати Україну в негативному руслі, а РФ  представити як країну, що бореться за мир,  хоче врегулювати конфлікт, і яка є гарантом цього врегулювання. Адже ті умови, які спочатку висловив Путін, а потім їх розвивали Лавров і Гризлов, свідчать про те, що жодних реальних змін у позиції Росії щодо Донбасу не відбулося. Вони як були фантастичними, так і залишилися такими.

Тому ціна цим пропозиціям не є високою. Щиро сподіваюся, що наші західні партнери не поведуться на цю чергову пропагандистську провокацію Кремля. Вони прекрасно розуміють, що мета Путіна насправді зовсім не миролюбна.

Утім, міністр закордонних справ Німеччини Зіґмар Ґабріель доволі м'яко висловився щодо умов Путіна, але на цій посаді він, сподіваюся, залишиться ще тільки кілька тижнів. А це тому, що вибори, які невдовзі відбудуться в Німеччині, можуть призвести до нових кадрових призначень, тож ця запопадлива лінія соціал-демократів з Москвою нарешті буде завершена.

На щастя, Ґабріель не визначає лінію Німеччини з цього питання, її визначає федеральний уряд ФРН, а він чітко і ясно заявив, що пропозиції Путіна, а саме їхній ключовий момент –  те, що можлива місія  ООН розміститься на лінії розмежування, – є неприйнятними, оскільки вони нічого не розв'язують, тож місія ООН повинна перебувати на всій окупованій території.

Але якщо миротворці ООН увійдуть на всю окуповану територію, а не розмістяться лише на лінії розмежування, як того хоче Путін, це буде зовсім неприйнятним для Росії. Мета Росії зовсім не в тому, щоб ООНівські спостерігачі разом із представниками ОБСЄ бачили, що на Донбас завозяться ешелони озброєння з її території (і не тільки). А тому і перспективи для цієї місії загалом поступово зведуться до нуля.

Компромісу не буде знайдено, це зрозуміло ще до всіх обговорень, тому що позиції країн протилежні. Вони не можуть бути однаковими, тому що є країна-агресор, винуватець всіх тих проблем, які ми маємо сьогодні, і є країна-жертва. Тут може бути лише один підхід – підхід до відновлення міжнародного правового статус-кво, який був станом на 1 лютого 2014 року, а це означає повернення Донбасу і Криму і безумовне виведення іноземних військ, тобто російських з української території.

Оскільки Росія – агресор, то вона не піде на таке, тому в місії ООН немає жодних шансів. Ми ж повинні думати, власне, про інше, про посилення тиску на Росію, ми повинні думати про згуртування міжнародної спільноти в боротьбі проти цієї загрози – Росії – і саме це буде єдиним правильним шляхом.

Росія вже спрямувала до ООН проект резолюції про миротворців на Донбасі, однак треба розуміти, що і в Генеральній Асамблеї, і в Раді безпеки ООН голосуються лише ті резолюції, які можуть отримати шанс на схвалення. Якщо Україна виступатиме проти російської резолюції, то її не поставлять на голосування. Так само резолюція, яку ми запропонуємо, не пройде через позицію Росії, тому все обмежиться загальними розмовами і намаганням вчергове переконати іншу сторону в своїй правоті.

Одним словом, миротворці на Донбас в будь-якому випадку не потраплять, тому зараз нам не зайве звернути увагу на інше – на російсько-білоруські військові навчання. Петро Порошенко заявив про загрозу нового військового вторгнення Росії до України саме під час цих тренувань.

Хто в 2014 році думав, що анексія Криму і початок війни на Донбасі реальні? Ніхто не думав. Але в цьому ж і полягає особливість країни-агресора. Вона діє всупереч міжнародному праву і підписаним нею ж угодам, а керується лише своєю імперською логікою.

Тому не можна нічого відкидати, і єдиний висновок, який треба зробити, зокрема, з навчань, що починаються в Білорусі 14 вересня, – це те, що ми повинні весь північно-східний кордон, тобто кордон із Білоруссю і Росією, зміцнити настільки, щоб у агресора не було жодного наміру і жодного шансу спробувати його прорвати.

А миротворцями ООН не варто настільки перейматися – їхнє прибуття на Донбас означатиме лише подальше замороження конфлікту. 

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook та стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції