Нотатки доктора Магди. Партія влади: злиття та поглинання

Дата публікації
Перегляди
398
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Нотатки доктора Магди. Партія влади: злиття та поглинання

Фото: УНІАН

Подібні політичні альянси нагадують одностатевий шлюб – спільне використання майна та фінансів можливе, але нащадків чекати не доводиться.

Партія влади намагається консолідувати власні лави, проте робить це за старими рецептами – поспіхом і без розуміння суспільних змін.

Історія об'єднання "БПП-Солідарність", УДАРу та "Народного фронту" в єдину політичну силу нагадує поганенький водевіль. Скоро спостерігатимемо потоки обурення та демарші різного ступеня інформаційного підігріву. Незадоволені на місцях вже шукають собі нові політичні "дахи" та "дашки".

Проте окремі висновки можна зробити вже зараз. Головний каталізатор об'єднання – кадровий. Об'єднана партія може взяти більше місць у місцевих радах, створивши основу для "старших товаришів" з Верховної Ради. Віталій Кличко сподівається залишитися мером Києва, а Арсеній Яценюк – продовжити кар'єру прем'єр-міністра.

Все цілком логічно, проте у діях "тих, хто прийшов з Майдану" не помітні зміни методології партійного будівництва. А вони мали би бути, бо подібні консолідуючі проекти затівали всі українські президенти, і всі вони закінчувалися пшиком. Історія вчить тому, що нічому не вчить?

Новий закон про місцеві вибори не залишає лідерам громадської думки іншої альтернативи, окрім як шукати партійний квиток. Зросте попит на жінок-депутатів – 30-відсоткова квота зобов'язує. Але нової якості політики доведеться, схоже, чекати ще довго. Витоки інформації з партійного середовища засвідчують, що незадоволених консолідацією немало, і вони можуть доволі гучно про це заявити.

Нічого дивного у цьому нема, адже у нинішніх обставинах політичні альянси у форматі династичного шлюбу нагадують одностатевий шлюб – спільне використання майна та фінансів можливе, але нащадків чекати не доводиться. Можу лише з сумом констатувати, що ті, хто називає себе українською політичною елітою, живуть в іншому з більшістю суспільства соціальному часі. Їхня оболонка – спокійна, розмірена та виважена. Тим більш боляче буде її втрачати. А шанси на втрату – величезні, оскільки консолідація партії влади передбачає зростання ККД її діяльності, на що сьогодні розраховувати не випадає.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
398
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація