Нотатки доктора Магди. Погана звістка для Путіна

Дата публікації
Перегляди
5397
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Нотатки доктора Магди. Погана звістка для Путіна

Фото: Reuters

У політичному сенсі звіт Ради безпеки Нідерландів – погана звістка для Путіна. Світ отримав черговий доказ злочинності його дій. 

Оприлюднення звіту Ради безпеки Нідерландів про причини загибелі "Боїнгу-777", який виконував рейс МН17 у липні 2014 року, залишило незадоволеним багатьох українців. Дарма, бо це лише початок.

Визнання факту знищення пасажирського авіалайнера потужною зенітною ракетою – серйозний крок вперед. Нагадаю, що до липня 2014 року Росії вдавалося доволі успішно пошивати в дурні оточуючий світ балачками про громадянську війну на сході України. Використання "Буку" засвідчило, що ці події – далеко не повстання трактористів та шахтарів, як вперто та нахабно стверджував Путін.

Рада безпеки Нідерландів зауважила, що Україна мала б закрити повітряний простір для польотів літаків. Проте уявити собі знищення пасажирського літака на 10-кілометровій висоті навряд чи хтось міг. Позиція "Украероруху" зрозуміла – він дотримувався вимог ІКАО до забезпечення безпеки повітряного руху.

Голова Ради безпеки Нідерландів Чіббе Яустра визнав в інтерв'ю Volkskrant, що ракету було запущено з території, яку контролювали бойовики. Слідство склало "список особливо цікавих осіб", який не оприлюднений. Через це багато українців відчули брак справедливості. Мовляв, Путіна не назвали в обличчя злочинцем та вбивцею, тому – чергова зрада.

Насправді у західній традиції демократія – це процедура. І злочинцем людину може назвати лише суд, який поки не створено. Тривають переговори про формат його функціонування, який дозволить продемонструвати справедливість. Один з головних принципів правосуддя – невідворотність, і цим будуть керуватися всі, хто зацікавлений у покаранні вбивць екіпажу та пасажирів рейсу МН17. Не зайвим буде нагадати, що цей злочин був безпрецедентним, і сучасний світ просто не має ефективного алгоритму покарання винних. Але він обов'язково буде створений – сумнівів у цьому немає.

У політичному сенсі звіт Ради безпеки Нідерландів – погана звістка для Путіна. Світ отримав черговий доказ злочинності його дій. Перспективи для нього опинитися знову серед лідерів світових держав стали ще більш примарними. Про це свідчить і істерика виробника "Буку" концерну "Алмаз-Антей", і заяви багатьох російських високопосадовців. Боротьба триває, і варто розуміти, що вона буде складною.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5397
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація