Нотатки доктора Магди. Прелюдія гарячої осені

Дата публікації
Перегляди
1189
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Нотатки доктора Магди. Прелюдія гарячої осені

Фото: Reuters

Владі зарано святкувати успіх у справі внесення змін до Конституції - шлях від першого читання до ухвалення в цілому може виявитись нездоланним.

Не треба бути синоптиком, щоб прогнозувати гарячу осінь-2015 для України. І докладуться до цього більшість учасників політичного процесу. Вибух гранати біля стін Верховної Ради, який забрав життя як мінімум двох нацгвардійців та поранив десятки правоохоронців – можливо, останній сигнал тим, хто називає себе "політичною елітою", про необхідність змінюватися та змінювати правила гри. Кидання політичних гасел в інформаційний простір та кидання бойових гранат у натовп – різні речі, хоча перше може мати навіть сильніший та більш руйнівний ефект.

Спостерігаючи за подіями у Верховній Раді, мимоволі доходиш висновку, що мала місце гучна імітація радикалами Ляшка протидії президентській ініціативі з децентралізації. Зрештою, саме голосування пройшло геть спокійно, і кожен у сесійній залі отримав, що хотів – хтось результат, а хтось – порцію піару.

"Самопоміч" доволі несподівано для себе з'ясувала, що Андрій Садовий вже не монопольний гуру цієї політичної сили, і це може бути першим дзвіночком з огляду на майбутні вибори у Львові. Юлія Тимошенко вирішила показати всім, що ця осінь повинна бути відзначена її прем'єрством, проте пропозиції залучити ООН до врегулювання на Донбасі виглядають відверто слабко.

Владі зарано святкувати успіх, оскільки голосування за конституційні зміни відбулося лише в першому читанні. Не полишає думка, що остаточне рішення стосовно децентралізації так і не буде ухвалено, адже Росію не задовольняє корегування Україною своєї Конституції без участі сепаратистів (читай – російських представників). Одночасно офіційний Київ намагається сподобатися західним партнерам, які шантажують скасуванням санкцій для Росії. І ця геополітична виделка, як не сумно констатувати, логічний наслідок безхребетної політики української влади протягом всього періоду незалежності.

Очікувати ефективного українського політичного контрнаступу складно – оптимізму для цього бракує. Росія зацікавлена у подальшій дестабілізації ситуації всередині України. Це набагато дешевше та набагато ефективніше за наступ бойовиків на Донбасі. У Кремлі це добре розуміють, тому формують порядок денний,

Не полишає думка, що остаточне рішення стосовно децентралізації так і не буде ухвалено.

який дозволяє стати попутниками багатьом українським політикам, які дуже швидко почнуть діяти, як рак, лебідь і щука у відомій байці. У Москві давно навчилися використовувати "корисних йолопів" не лише з числа "офіційних хохлів". До того ж санкції таки діють, і Путін змушений діяти швидше, пускаючи в хід все нові і нові важелі впливу.

Україні доведеться прожити цю осінь у надскладних умовах. Місцеві вибори ризикують пройти не лише за принципом "закон – тайга, ведмідь – прокурор", але і на тлі стрімкого зростання соціальної напруги. Підвищення тарифів на послуги ЖКГ набагато перевищує всі можливості уряду компенсувати ці втрати. Ціни на харчі та продукти першої необхідності стабільно ростуть. Суспільство продовжує акумулювати негатив від подій на сході країни, і "донбаський синдром" ризикує стати дуже серйозною проблемою для всіх.

Вихід з ситуації виглядає сьогодні фантастичним: ефективний діалог політиків та суспільства, спроможність до відмови від мародерських дій з покаранням хоча б найбільш яскравих порушників, усвідомлення цінності України та створення системи національних пріоритетів. Все це має здійснюватися з грифом "Терміново". Звісно, якщо у політиків є бажання залишатися українськими у подальшому житті.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
1189
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація