Нотатки доктора Магди. Примхи та ненависть в коаліції

Нема сумнівів хіба що в одному – і суспільство, і Захід чекають якнайшвидшого відновлення функціонування владних механізмів.

Коаліції "Європейська Україна" більше нема. Це визнають всі притомні парламентарії, чиї думки остаточно не затьмарила політична доцільність. Тепер нардепам доведеться оперативно створювати нове об'єднання.

Для Володимира Гройсмана наступив якщо не зоряний час, то іспит на політичну зрілість. Спікер Верховної Ради повинен стати ковалем власного прем'єрського щастя, для чого йому доведеться вийти з тіні президента та продемонструвати власні навички ефективного комунікатора у вищих ешелонах влади. І створення нової коаліції, яке сьогодні на порядку денному роботи парламенту, далеко не головне завдання. Куди важливіше – створити уряд та забезпечити його ефективну роботу.

Юлія Тимошенко виступила у власному репертуарі. Лідер "Батьківщини" добре відчуває політичну кон'юнктуру, тому впевнено розігрує власну "сердечну акцію". Маю сумніви, що Тимошенко всерйоз мала наміри входити в коаліцію, для неї куди важливіше продемонструвати своєму базовому електорату власну готовність боротися за його інтереси. І це їй вдається непогано.

Проте фракції БПП та "Народного фронту" - найзаклятіші друзі у цьому скликанні – вирішили обійти професійні примхи Юлії Володимирівни та ведуть переговори про нарощування власних фракцій до сукупної чисельності у 226 мандатів. Зрозуміло, що переговори йдуть непросто, і без особистого втручання Петра Порошенка не обійдеться. Президент залишається центром політичного впливу незалежно від обсягу повноважень.

Олег Ляшко у нинішній ситуації нагадує людину, яка купила квиток на політ бізнес-класом, проте солодко проспала довгоочікуваний рейс. Лідер "радикалів" передав куті меду із гостротою власних заяв, і тепер змушений імітувати активність через ініціативу про суміщення депутатських мандатів та міністерських портфелів.

Фракція "Самопоміч" насолоджується власною опозиційністю та змушена спостерігати за тим, як її колишніх членів залучають до фракції БПП. Маніпуляцій стосовно процедури формування коаліції не бракує, та й законодавство у цьому питанні заплутане.

Нема сумнівів хіба що в одному – і суспільство, і західні партнери чекають якнайшвидшого відновлення функціонування владних механізмів. Бездіяльність під будь-яким соусом надто дорого обходиться Україні.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: