Нотатки доктора Магди. Росія застосувала зустрічний вогонь

Нотатки доктора Магди. Росія застосувала зустрічний вогонь

Фото: Reuters

"Інформація" про "чеченського терориста" Арсенія Яценюка з'явилась не просто так - Росія готується до доповіді щодо катастрофи "Боїнга".

Абсурдні на перший погляд звинувачення голови Слідчого комітету Росії Олександра Бастрикіна на адресу прем'єр-міністра Арсенія Яценюка можуть бути елементом інформаційної протидії РФ негативному для неї розвитку подій у справі МН17.

Є примітним, що Бастрикін заявив про це в інтерв'ю саме "Російській газеті" - офіційному друкованому органу уряду Російської Федерації.

Твердження глави СК РФ щодо участі Арсенія Яценюка у війні в Чечні буцімто базуються на свідченнях Станіслава Клиха та Миколи Карпюка, які перебувають у російських в'язницях. Нагадаю, до жодного з них не мають доступу українські дипломати. До речі, Клих у останні роки був ближчим Партії регіонів, ніж УНА-УНСО, що не зменшує можливого трагізму його ситуації.

Головне ж, що ця "інформація" про Яценюка у Чечні з'явилась не просто так. Росія намагається послідовно дискредитувати Україну як передбачуваного партнера, наповнити реальним змістом тезу про Україну як failed state, яку просуває в інформаційному просторі протягом 10 років. Не варто ігнорувати інформаційні можливості російської пропаганди, тим більше коли терористом проголошується прем'єр однієї з найбільших європейських країн. Це вам не Хашим Тачі та мініатюрне Косово.

Кремль не лише намагається дискредитувати Україну, але і здійснює спроби превентивних інформаційних заходів напередодні оприлюднення Нідерландами звіту про обставини катастрофи Боїнгу-777 у небі над Донбасом у липні минулого року. Навряд чи світова громадськість спокійно сприйме їх. Росія продовжує намагатися переконати всіх, що вона не причетна до жахливого злочину, для чого і створює відповідний інформаційний фон.

Одна з особливостей гібридної війни полягає у тому, що її порядок денний може змінюватися щодня. Затишшя у бойових діях на Донбасі – не привід вважати, що скоро запанують мир та спокій. Надто великі ставки зробила Росія у боротьбі проти України. Боротьбі, що йде за розум та свідомість наших громадян.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Повʼязані теми:

Наступна публікація