Нотатки доктора Магди. Вибори та передчуття

Дата публікації
Перегляди
812
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Нотатки доктора Магди. Вибори та передчуття

Після останньої неділі жовтня наслідки авантюри під кодовою назвою "місцеві вибори 2015" відчуємо ми всі.

Українські парламентарії доклали максимуму зусиль, щоб зробити місцеві вибори неефективними за змістом та скандальними по суті. Після останньої неділі жовтня наслідки цієї авантюри відчуємо ми всі.

У цивілізованому світі місцеві вибори відіграють ледь не більшу роль за парламентську та президентську кампанії. У нас поки що виходить з точністю до навпаки: дію недолугого закону, переповненого недоліками та суперечностями, посилили практикою проведення виборчої кампанії. Цієї осені ми побачили і приклади "перевиховання" колишніх опонентів через зміну ними партійної прописки, і знищення конкурентів шляхом генерації народного гніву у соціальних мережах, і відсутність саме місцевого порядку денного на виборах до місцевих органів влади.

Янголів від політики на цих виборах не залишилося, різниться лише глибина політичного гріхопадіння. Вибори 25 жовтня виглядають частиною глобального протистояння за чергову спробу перезавантажити владу тими, хто незадоволений рівнем власного політичного представництва.

Глибоко помиляється той, хто вважає, ніби зразу після обрання депутати місцевих рад почнуть вирішувати проблеми власних виборців. Зрештою, досить часто подібні обіцянки навіть не звучали у передвиборчій кампанії. Логіка буде іншою: партія влади рахуватиме власні голоси, а ті, хто опонує "БПП-Солідарність" - шукатимуть можливості для утворення коаліцій та ситуативних союзів. Тренд на децентралізацію таки існує, але проблема у тому, що усвідомлюють його представники різних політичних сил по-різному. Партія президента намагатиметься вибудувати своєрідну вертикаль підтримки, її опоненти та противники – довести, що на місцевих виборах справа не закінчиться.

Глибоко помиляється той, хто вважає, ніби зразу після обрання депутати місцевих рад почнуть вирішувати проблеми власних виборців.

Якщо соратники президента мають підстави сподіватися на активізацію Верховної Ради – адже Порошенко пообіцяв рішучі реформи одразу після місцевих виборів – то Юлія Тимошенко, Юрій Бойко, Олег Ляшко, Андрій Садовий та інші політики різного ступеня опозиційності, швидше за все, намагатимуться утворити альянс задля зміни прем'єра. Спочатку еволюційним шляхом – через переформатування коаліції у парламенті, а потім заговорять і про революцію. Знайти привід для неї у суспільстві, що живе півтора роки у системі координат "зрада-перемога", не важко.

Проте 25 жовтня місцеві вибори не завершаться. 15 листопада на нас чекає другий тур виборів мерів великих міст, де досить часто точитиметься запекла боротьба. Тому не забувайте про право обирати та вплив власного голосу на ситуацію.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
812
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація