Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нотатки доктора Магди. Загадка "Самопомочі"

"Самопоміч" припустилася дитячої помилки у Кривому Розі – причини варто шукати в амбіціях її лідера.

"Візьми і зроби (собі проблеми)" - таким стало наприкінці березня гасло партії львівського мера, висуванець якої безславно програв вибори мера Кривого Рогу. Проте є підстави вважати, що насправді ми бачимо гру на політичну перспективу.

У політиці важливо бути зрозумілим та в цілому послідовним. Тим більше – для політичної сили, яка на кожному кроці твердить про власну непохитну принциповість. Несподівана ситуація у Кривому Розі, де висуванець "Самопомочі" Юрій Мілобог зумів дати бій Юрію Вілкулу восени 2015 року, породила у цієї партії запаморочення від успіхів. Її парламентська фракція буквально згвалтувала коаліцію заради призначення дострокових виборів у Кривому Розі, який команда Садового сприйняла в якості власного плацдарму для "наступу на Схід".

Вибори у Кривому Розі було призначено, після чого "Самопоміч" несподівано змінила свого висуванця у Кривому Розі. Замість Юрія Мілобога ним став Семен Семенченко – м'яко кажучи, сумнівний персонаж української політики, контакти якого з Західним Донбасом, вірогідно, існували хіба що під його попереднім прізвищем Грішин. До того ж "Самопоміч" не стала створювати альянс демократичних сил задля перемоги, віддавши перевагу самотньому рейду у тилах володінь Ріната Ахметова. Результатом стала поразка Семена Семенченка з баскетбольним рахунком, яка позбавляє здорового глузду будь-які протести проти результатів голосування та робить Вілкула суперлегітимним мером Кривого Рогу. Більш легітимним за тих мерів, які вибороли свої перемоги минулої осені у першому турі.

Багато спостерігачів вже сказали, що ситуація є уроком для політиків, які прагнуть за будь-яку ціну проводити дострокові парламентські вибори, перемогу на яких отримають популісти та власники медійного та фінансового ресурсів. Чи покращить поява Верховної Ради дев'ятого скликання політичну ситуацію в державі? Є великі сумніви щодо цього.

Чому "Самопоміч" вчинила настільки самовпевнено? Звідки така схильність до дитячих помилок у політиці? Відповідь треба шукати у президентських амбіціях Андрія Садового, наявність яких він вперто відмовляється визнати, та прагненні якщо не обкатати нові політичні технології, то закласти підвалини для нових альянсів на майбутнє. А те, що заради цього довелося зрадити виборців Кривого Рогу – так політика, як відомо, справа цинічна. І невдячна.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції