Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
П'ять питань щодо Нагірного Карабаху

Головні питання - на чиєму боці має бути Україна, чи є там "рука Кремля" і чого чекати далі.

Питають про Карабах.

1) Кого має підтримувати Україна?

Україна і Азербайджан є учасниками об'єднання ГУАМ, яке останнім часом хоча напівмертве, але таки існує. Між Україною та Азербайджаном немає очевидної військової угоди, але неодноразово країни допомагали одна одній у важкі часи. Не Азербайджан, а Вірменія окупувала суверенну територію Азербайджану. Відповідь однозначна: звісно, Україна має підтримувати Азербайджан. До того ж Вірменія визнала анексію Криму, отже автоматично потрапляє у категорію ворог.

2) А де там рука Москви?

Кремль давно головний актор у цьому конфлікті і, головне, існує чітке переконання місцевих політичних класів, що від прихильного ставлення Москви залежить майбутнє мирного врегулювання. Отже, виходячи з цього міркування, не є дивним зближення Ільгама Алієва з Путіним за остання п'ять років. Росія продає зброю як Азербайджану, так і Вірменії. Непоганий гешефт. Звідси витікає, що Росії конфлікт не вигідний, бо це руйнує рівновагу, якої Москва прагнула. Для Москви, це не нова можливість, а зайвий гемор.

3) Чому зараз?

Не знаю. Хотіли зірвати переговори? Не думаю. Цих переговорів було стільки, що одними більше, одними менше, неважливо.

4) Хто почав?

А яка різниця? Важливо, що за останні 22 роки азербайджанська армія вперше звільнила частину окупованої території. Це спричинило в Баку хвилю оптимізму, а Ільгам Алієв заявив, що він, звісно, за переговори, але на основі визнання територіальної цілісності Азербайджану. Заява сама по собі не революційна, але додає фарб до загальної картини.

5) Азербайджан почав звільняти свої території?

Поки ні, але тенденція цікава. Не секрет, що Баку здійснював переозброєння армії, і маленька перемога може допомогти Алієву у скрутній ситуації з бюджетом. Рано чи пізно війна за Карабах стане реальністюі,  про це чудово знають у Єревані. Час працює не на вірмен.

Версія: Москва вже не може відігрівати роль арбітра через санкції, війну та погіршення економічної ситуації і Баку вирішив показати зуби.

Чи буде повномасштабний конфлікт?

НІ. Навколо цього конфлікту вибудована ціла система стримувань та противаг, одночасно її зламати не вийде. Але розхитати можна.

Так чи інакше, все, що ускладнює життя росіянам, сприяє нам.

Оригінал

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції