Повернення Савченко і російська провокація

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Путін просто так не помилує Савченко. Він спробує збурити внутрішньополітичні конфлікти в Україні. 

Судовий фарс над Савченко закінчився, і це добра новина. Вирок вже є, тому дії української сторони та потенційних міжнародних посередників щодо обміну або звільнення української льотчиці значно активізуються.

Деякі варіанти звільнення Савченко раніше озвучувалися. Наприклад, щодо обміну українки на російських спецназівців, яких захопили на Сході України. Вже тепер починається візит держсекретаря США Керрі в Москву. І департамент США повідомив, що тема Савченко буде підійматися на цих переговорах. На європейському рівні звільнення українки також обговорюватимуть. Скоріш за все, міжнародні посередники шукатимуть нестандартну форму рішення.

Малоймовірно, що Путін просто так помилує Савченко. Він може навіть відправити її в якусь колонію, як Сєнцова і Кольченка, щоб вчергове продемонструвати своє ставлення до міжнародної спільноти. А ближче до дати розгляду питання про подовження санкцій проти Росії (це відбудеться в липні) Путін може зробити гуманний жест, щоб показати своє "миролюбство". Проте обміну Савченко на скасування санкцій не буде. Проти цього виступатиме і сама Савченко. Як казав літературний класик, "торг здесь неуместен".

Окрім того, Росія спробує використати тему звільнення льотчиці, аби спровокувати внутрішньополітичні конфлікти в Україні. До цього потрібно готуватися. Деякі українські політики виступають за звільнення Савченко будь-якою ціною. Сама Надія говорила, що обмін неможливий на неприйнятних умовах. У Росії вже говорили про ідею обміну Савченко на шляхопровід на Крим. Інші варіанти теж відомі: Путін натякав, що зможе передати Савченко в обмін на те, що Україна юридично визнає, що Савченко має відбувати покарання в Україні.

Такі умови – це приниження. Вони не прийнятні для нашої країни як з юридичної, так і з політичної точки зору, тому що Україна цим визнає так зване російське правосуддя. Росіяни свідомо використовуватимуть це і для того, щоб принизити Україну, і для того, щоб спровокувати політичні конфлікти навколо цієї теми. Наприклад, якщо українська влада відмовиться на таких умовах повернути Савченко, Росія звинуватить Україну в небажанні звільнити льотчицю. А якщо українська влада погодиться на такий варіант, то деякі занадто радикальні політики підійматимуть галас, що домовлятися про звільнення Савченко із Росією соромно і принизливо.

Таким чином Росія буде намагатися використати тему Савченко для провокування політичних конфліктів в Україні. Але нам потрібно набратися терпіння, тому що саме зараз активізуються закриті, непублічні переговори про форму звільнення Савченко і повернення її в Україну.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції