Що означатиме введення воєнного стану

Що означатиме введення воєнного стану

ТСН.ua

Чи готові ми до цього? Ні. Але іншої реакції України у цій ситуації бути не може.

Сумнівів у тому, що рішення про запровадження воєнного стану на 60 днів буде ухвалено Верховною Радою, як це пропонує Рада національної безпеки та оборони, — практично немає. Адже те, що сталося у Керченській протоці — є актом абсолютно неприкритої російської агресії проти України.

Українська сторона заздалегідь повідомила росіян, що наші судна йдуть із порту Одеси в порт Бердянська, тому будь-які звинувачення буцімто Україна не попереджувала — абсолютно незаконні й не відповідають дійсності. Не кажучи вже про те, що досі є чинним договір 2003 року, в якому чітко зазначено – Азовське море є внутрішнім морем України і Росії. І що судна обох країн можуть безперешкодно ходити до Азовського моря.

ЩО ОЗНАЧАТИМЕ ЗАПРОВАДЖЕННЯ ВОЄННОГО СТАНУ:

  • Ми бачимо, що НАТО, Сполученні Штати та ЄС висловились на підтримку України. Тобто сьогодні запровадження воєнного стану не означає оголошення війни. Цього вдасться уникнути спільними зусиллями, сьогодні ж не 2014 рік.
  • В Україні будуть запроваджені обмеження стосовно дій ЗМІ, особливо тих, які продовжують розповсюджувати російську пропаганду.
  • Буде запроваджена заборона на політичні мітинги, це зачеппить у першу чергу "євробляхерів", — після рішення Верховної Ради це все стане незаконним;
  • Військові не будуть діяти більш жорстко. Не обов'язково будуть всіх перевіряти, в тому числі майно чи автотранспорт;
  • Вибори президента України 31 березня точно не відбудуться, тому що військовий стан буде введений приблизно до кінця січня. Це означає — вибори будуть відтерміновані. Як мінімум до квітня.

В Україні досі ще ніколи не запроваджувався воєнний стан, тому не можна бути готовим до того, чого не було. Це складна ситуація, і сказати, що ми до цього абсолютно готові, буде неправильно. Це в першу чергу залежить від Міністерства оборони, адже у них було достатньо часу, щоб приготуватися. Але оскільки ця ситуація перша, зрозуміло, що будуть нестиковки і багато людей не готові психологічно.

БУМЕРАНГ ДЛЯ КРЕМЛЯ

Для Росії напад на українські кораблі в Керченській протоці закінчиться новими санкціями. Можуть бути прийняті жорсткі рішення, аж до запровадження ембарго на закупівлю, наприклад, російської нафти. Потенційно це все загрожує великим російським проектам, таким як "Північний потік 2". Тут США вже точно можуть ввести санкції проти європейських компаній, які беруть участь у будівництві.

І, звісно, скасовувати уже наявні санкції ніхто не буде. Уряд Італії припинить спроби допомогти у цьому Кремлю, як він робив це останнім часом. Тому що тут все ясно — це не "зелені чоловічки", а судна під прапорами Військово-морського флоту РФ, що атакували із зброєю в руках та стріляли на ураження по українських кораблях. Наслідком можуть бути дуже жорсткі рішення стосовно РФ.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!