Що означає для України та США розслідування проти Манафорта

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Обвинувачення Манафорта - це велика перемога верховенство права в Сполучених Штатах, яку варто святкувати і в Україні.

Найбільш неочікуваним з приводу обвинувального акту щодо керівника виборчого штабу президента США Дональда Трампа Пола Манафорта і його бізнес-партнера Ріка Гейтса є те, що в ньому навряд чи міститься хоча б щось, що не було відомо людям, які спостерігали за Україною. Манафорт був головним політичним радником екс-президента України Віктора Януковича від весни 2005 року до його втечі з країни в лютому 2014 року. Пізніше Манафорт продовжив працювати на "Опозиційний блок", до якого увійшло багато колишніх членів Партії регіонів.

Поки Манафорт працював в Україні, було багато чуток, що він заробляв 9 мільйонів доларів на рік. Однак, зараз обвинувальному акті йдеться про понад 75 мільйонів доларів, які пройшли через офшорні рахунки  Манафорта і Гейтса. Раніше депутат Сергій Лещенко відкрив незначну частину цих платежів із "чорної бухгалтерії" ПР (Партії регіонів — Ред.). Манафорт, звісно, цю інформацію заперечив. Оскільки ці гроші походять з незаконних коштів іноземної політичної партії, "Закон США про корупційні діяння закордоном", природно, стосується Манафорта та його однодумців.

Оскільки ці гроші були нечесно зароблені, будь-яка сума, що надійшла до США, вважається відмиванням коштів. Так, обвинувальному акті стверджується, що Манафорт "відмив понад 18 мільйонів доларів".

Своєю чергою, є гроші, які Манафорт не привіз до Сполучених Штатів, але він не повідомив про них Службу внутрішніх доходів. Це свідчить про третій злочин - ухилення від сплати податків на суму 57 мільйонів доларів. Четвертий ймовірний злочин Манафорта полягає у тому, що він та його колега Гейтс лобіювали інтереси тодішнього президента України перед урядовими установами США без реєстрації як іноземних агентів.

В обвинувальному акті міститься 12 пунктів. Перший — "Змова проти Сполучених Штатів". Обидва підозрювані звинувачуються у тому, що вони "спільно з іншими", свідомо змовилися з метою обдурити Сполучені  Штати, запобігаючи та перешкоджаючи законним функціям урядового відомства, а саме Департаменту юстиції та Департаменту казначейства, і  вчинити правопорушення проти США". Другий пункт - це їхня змова для відмивання грошей.

Ці ймовірні злочини були добре відомі. Однак новизна обвинувального висновку полягає у двох моментах. По-перше, це формальне кримінальне переслідування уряду США. По-друге, ретельно підготовлений документ пропонує безліч невідомих раніше документів щодо всіх компаній Манафорта, включаючи дванадцять на Кіпрі та дві на Гренадінах. Обвинувальний акт закінчується вимогою конфіскувати чотири об'єкти нерухомості Манафорта в Нью-Йорку та Арлінгтоні, штат Вірджинія.

Цікаві питання, які ще треба вивчити, полягають у тому, як Манафорт контролював поширення російського телебачення в Україні на користь Януковича і чи він тісно співпрацював з російською розвідкою.

Те, що Янукович був провідним антиамериканським та антидемократичним політиком в Україні, не є частиною обвинувального висновку. Також не згадується ні передвиборна кампанія Трампа, ні Росія. Цікаві питання, які ще треба вивчити, полягають у тому, як Манафорт контролював поширення російського телебачення в Україні на користь Януковича і чи він тісно співпрацював з російською розвідкою.

Манафорт не діяв окремо. Його група в Україні складалася з близько восьми людей, які також несуть відповідальність за цими звинуваченнями, але вони заробляли набагато менше. Як передає The New York Times, "широко поширена думка, що пан Мюллер (Спецпрокурор США у справі щодо втручання РФ в американські вибори — Ред.) сподівається натиснути на Манафорта, щоб той надав інформацію про центрального суб’єкта його розслідування". Тому цей обвинувальний висновок виступає лише як смачний аперитив. Головну страву подадуть згодом.

Обвинувальний акт Мюллера полягає у тому, що він вважає Манафорта злочинцем щонайменше від 2006 року, за десять років до того, як він почав працювати з Трампом. Дивно, що ФБР не знайшло підстав для розслідування цього кримінального злочину раніше.

Хоча перший обвинувальний акт не торкнувся Трампа, його кампанії чи Росії, він дає можливість дізнатися, скільки злочинів було вчинено в оточенні Трампа. Обвинувальний акт "Манафорта" - це велика перемога для верховенства права в Сполучених Штатах, і її святкують в Україні.

Текст оригіналу читайте на the Atlantic Council

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на  facebook  і слідкуйте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції