Істинна альтернатива

Дата публікації
Перегляди
1803
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Істинна альтернатива

Фото: ТСН.ua

Поки не варто поспішати із висновком, що Шульц має шанси стати наступним німецьким канцлером.

Наприкінці січня голова німецьких соціал-демократів Зігмар Габріель і тоді ще чинний президент Європарламенту Мартін Шульц дещо несподівано оголосили, що останній очолить партію і стане головним конкурентом Ангели Меркель на цьогорічних федеральних виборах в Німеччині. Ще більш несподіваними стали опубліковані на початку лютого результати опитувань громадської думки, згідно з якими рейтинги популярності Шульца наздоганяють рейтинги Меркель, а соціал-демократи лише трохи поступаються правлячому Християнсько-демократичному союзу. Проте сьогодні Reuters оприлюднив результати опитування, відповідно до яких Шульц випереджає чинну канцлерку на 11%. Чи справді Шульц має шанси виграти на вересневих виборах і замінити Меркель на посаді канцлера? Яке значення для міжнародної спільноти (і особливо для Східної Європи) матиме перемога соціал-демократів у Німеччині і канцлерство Шульца?

Передусім щодо шансів. Не варто поспішати із висновком, що Шульц може стати наступним німецьким канцлером. Виборча кампанія тільки розпочинається, і в той час, коли на скромних рейтингах Меркель позначаються як досягнення, так і недоліки її одинадцятирічного канцлерства, високі рейтинги Шульца можуть бути лише короткостроковим феноменом. Окрім заклику до зміцнення соціальної справедливості, Шульц не запропонував жодного конкретного плану, яким шляхом він збирається вести країну.

Насправді, ймовірність того, що він може перемогти із традиційною соціал-демократичною політичною платформою (соціальна рівність, підвищення заробітної плати та матеріальної допомоги), не дуже висока. І хоча цими днями нерівність у Німеччині  зросла, ці проблеми нівелюються досить стійким економічним зростанням і дуже низьким рівнем безробіття. Наразі безпека і міграція – найбільш гострі теми для німців, і соціал-демократам буде важко продемонструвати більшу компетентність у цих питаннях, ніж більш консервативним, орієнтованим на закон і порядок християнським демократам.

Поза тим, на федеральних виборах німці обирають не канцлера, а передусім партії. Ключове завдання після виборів – сформувати урядову коаліцію. Для лівих впоратися із цим завданням буде складно як у кількісному, так й ідеологічному аспектах. Поміркованому Шульцу буде важко домовитися з крайніми "Лівими", які, зрештою, можуть відмовитися вступати в коаліцію саме через ідеологічні розбіжності.

Якщо соціал-демократам все-таки вдасться сформувати уряд під керівництвом Шульца, зміни в зовнішній політиці Німеччини навряд чи будуть серйозними. Щульц, як і Меркель, виступає за Євросоюз, багатосторонні міжнародні відносини і юридичний підхід до їх врегулювання. Останнє також передбачає підтримку територіальної цілісності України і санкції країн Заходу проти Москви.

З іншого боку, якщо в коаліцію ввійде проросійська партія "Лівих", вони намагатимуться послабити позицію Німеччини в питанні санкцій проти Кремля, особливо зважаючи на повільний темп реформи в Україні і можливе скасування санкції Сполученими Штатами. Окрім того, постає питання, чи критика Шульцом президента Трампа, а також добре відома антиамериканська позиція лівих політсил Німеччини, розхитає альянс західних країн і його подальшу гру проти Володимира Путіна.

Однак, наразі те, що Шульц став кандидатом у канцлери, передусім важливо саме для внутрішньої політики Німеччини: він відволік увагу від популістської проросійської правої партії "Альтернатива для Німеччини" і постав як більш поміркована й істинна альтернатива Ангелі Меркель.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на  facebook  і стежте за оновленнями розділу!

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1803
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація