Терористична війна на Синаї: ключові гравці

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Загальна чисельність екстремістів на Синаї складає до 12 000-13 000 осіб — проти 25 000 єгипетських силовиків.

Теракт в суфійській мечеті ер-Роуда, що знаходиться на півночі Синаю, забрав життя щонайменше 235 осіб. Як би це не було сумно, але це лише один з епізодів тривалого конфлікту на Синайському півострові, що розгортається від початку "арабської весни" і який вже забрав понад 4000 людських життів. Протиборчими сторонами виступають єгипетський уряд та численні ісламістські угрупування.

До лав терористів ідуть місцеві бедуїни, а також вихідці з Ємену, Саудівської Аравії, Лівії та Палестини. Ісламісти діють переважно в районі міст Рафах, Шейх-Зувейда та Ель-Аріш. Біля останнього міста українська компанія НАК "Нафтогаз України" веде видобуток природного газу. Отже, враховуючі наявність певних українських інтересів, корисним буде перелічити терористичні ісламістські групи, що можуть нести загрозу зокрема і нашим співвітчизникам на території Синаю.

А. "Ісламська держава"

Представлена на території Синаю підрозділом "Вілаят Синай" ("Провінція Синай"), що до 10.11.2014 року мав назву група "Ансар Байт аль-Макдіс" ("Прибічники священного дому"). Також має осередок на території Сектору Гази — так звана Бригада Шейха Омара Хадіда. Лідер — Валід Вакід. При цьому група є розколотою всередині, і частина бойовиків діє окремо, поза контролем ІДІЛ. Чисельність: до 2000 бойовиків.

Б. "Аль-Каїда"

1) "Тавхід аль-джихад" ("Єдність в джихаді" або "Армія однобожжя та джихаду") — діє з 2008 року, переважно на території Палестини та частково Синаю. Мала тісні контакти з Усамою бін Ладеном та Айманом аз-Завахірі. Чисельність не відома.
2) "Аль-Каїда на Синайському півострові" — філіал "Аль-Каїди" на Синаї, що діє з 2006 року. Лідер — Рамзі Мовафі. Чисельність до 9000 осіб.
3) "Бригади Абдуллаха Аззама" — група, що носить ім’я палестинського ісламського богослова, що одним з перших розпочав пропаганду джихаду проти СРСР в Афганістані. Центр групи розташовано в Лівані. Лідери: Салех аль-Карааві та Маджід бін Мухаммад аль-Маджід. На території Синаю осередок має назву — дивізія Марвана Хаддада.
4) Рух ХАСМ ("Харака Саад Маср") — наймолодша терористична організація, що виникла в 2016 році та веде полювання на представників силового блоку АРЄ. Чисельність невідома.
5) "Джунд аль-Іслам" ("Солдати ісламу") — чинять напади на офіси силовиків в районі міста Ель-Аріш. 
6) "Джайш аль-Іслам" ("Армія ісламу") — джихадистська група, що має палестинське походження та керується Мамтазом Дамашем, який проходив службу в палестинських комітетах народного спротиву.
7) "Бригади аль-Фуркан" — терористична група, що діє в районі Суецького каналу. Відома обстрілом судна контейнеровоза з РПГ в 2013 році.
8) "Аджнад Міср" ("Солдати Єгипту") — відгалуження "Ансар байт аль-Макдіс", що виникло в 2013 році. Лідер — Махд Еддін аль-Масрі. Відома чисельними атаками на сили поліції в 2013-2015 рр.
9) Катіба "Ансар аль-Шеріа" (Бригада "Партизани шаріату" ) — чинить атаки на єгипетських силовіків по усьому Єгипту, в тому числі на Синаї. Лідер — Ахмед Ашуш.

В. "Іхван аль-Муслімін" ("Брати-мусульмани")

1) "Такфір валь-Хіджра" ("Анафема та вигнання") — група сповідує ідеологію Сеїда Кутба та веде своє існування ще з 1971 року. Має зв’язки як з "Братами-мусульманами", так і з "Джунд аль-Іслам". Поточний лідер та чисельність невідомі.
2) ХАМАС — надає підтримку своїм побратимам з "Братів-мусульман" після повалення режиму президента Мохаммада Мурсі в липні 2013 року.
3) Рада моджахедів шури.
4) "Маджліс Шура аль-Муджахідін фі-Акнаф Байт аль-Макдіс" — група, що причетна до обстрілу Ейлата в 2013 році з території Синаю. Відома терористичними вилазками з Синаю на територію Ізраїлю.
5) "Джайш аль-Джальджала" (Армія аль-Джальджала) — група колишніх бойовиків ХАМАС, що залишили організацію через ідеологічні розбіжності та веде операції на Синаї.
6) Салафіти джихаду на Синаї.

Загальна чисельність екстремістів на Синаї складає до 12 000-13 000 осіб. При цьому їм протидіють 25 000 єгипетських силовиків, організованих у 41 батальйон.

Активізація терористичних груп на Синаї в даний час пов’язана не лише з помстою "Братів-мусульман" за їхнє усунення від влади фельдмаршалом Абдель-Фаттахом ас-Сісі в 2013 році. Зараз бійці джихаду концентрують свої зусилля в напрямку блокування проекту "Великої Гази" — тобто радикального вирішення палестинської проблеми для Ізраїлю шляхом переселення палестинців з Західного Берегу річки Йордан на Синай.

Оригінал

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

ВідеоНапад на мечеть на півночі Єгипту став найбільшим терактом в історії країни

Залиште свій коментар

Вибір редакції