Трохи почекаємо

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Кремлі починають усвідомлювати, що шампанське, яке вони пили після перемоги Трампа, можна було і не відкорковувати.

Після заяви Білого дому щодо Криму не варто думати, що траєкторія Дональда Трампа повністю змінилася, адже паралельно він говорив і про те, що у майбутньому хотів би співпрацювати з Росією. Проте, це свідчить, що президента США починають ставити в рамки ті, кого спочатку він впритул не бачив. Отже, система стримування і противаг, яка існує в американській владі і про яку давно і багато говорили, починає діяти.

Безумовно, ця заява для нас позитивна. Однак, це зовсім не означає, що ми вже все зробили і можемо спочивати на лаврах. Потрібно докласти ще багато зусиль, щоб ця думка закріпилася у свідомості Трампа і стала аксіомою. У цьому контексті надзвичайно важливим буде наступний візит президента Петра Порошенка до США.

Через скандальну відставку радника президента США з національної безпеки Майкла Флінна може постраждати репутація не самого Флінна, а Трампа, який Флінна рекомендував і який, як ми тепер чуємо, був поінформований про зміст переговорів із російським послом Сергієм Кисляком. Тому нинішня заява є також способом показати всім незадоволеним "російськими штучками", на які хворіє нова адміністрація, що, мовляв, "все добре, ми триматимемо правильну позицію".

Наближення шпигунського корабля РФ до берегів США, проліт літаків над американським есмінцем у Чорному морі, повідомлення про розгортання крилатих ракет – все це якраз є свідченням того, що пауза завершилася. У Кремлі поступово починають усвідомлювати, що шампанське, яке вони пили після перемоги Трампа, можна було і не відкорковувати. Тепер ми будемо бачити лише збільшення таких інцидентів як інструменту Кремля для шантажу США і Заходу загалом.

Поки на цей шантаж Захід реагує доволі кволо. Якби такі речі хоча б кілька разів були жорстко припинені, ситуація покращилася б. Спершу на шантаж потрібно реагувати дуже жорсткими дипломатичними заходами. А на порушення територіальної цілісності, зальоти російських літаків у повітряний простір чи захід кораблів до берегів інших країни наші західні партнери повинні відповідати згідно з військовими статутами і не обмежуватися лише "стурбованостями".

Російське МЗС вже заявило, що Росія не віддасть Крим. Але скоро Кремль буде просити, щоб Крим забрали, бо на РФ почне сипатися дещо інше. Враховуючи тенденції у російському внутрішньополітичному житті, зовнішній вплив, зокрема китайський фактор, Крим може дуже швидко перетворитися на дитячу іграшку порівняно з тим, що насувається.

Тому просто трохи почекаємо. 

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на  facebook  і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції