Усі збіги невипадкові

Дата публікації
Перегляди
1869
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Усі збіги невипадкові

Влада хоче отримати лояльність телеканалів в обмін на ліцензії. Це шлях в нікуди

Я не вірю у випадковості. Коли в травні місяці я вперше почув заяву від Президента України про те, що терміново потрібно вимкнути аналогове мовлення, одразу звернув увагу на дивний збіг обставин.

По-перше, наприкінці серпня завершується термін дії ліцензій на цифрове ефірне мовлення практично всіх національних телеканалів.

По-друге, питання про відключення аналогу обговорюється впродовж останніх кількох років, але чомусь саме зараз виникла термінова необхідність взятися за його регулювання. Посилання на міжнародні зобов'язання України за угодою "Женева – 2006" – це лише розмови для пересічних громадян, які не досліджують це питання з професійної точки зору, і якщо міркувати в такому напрямку, то нічого не заважало відключенню аналогового мовлення раніше.

Як виявилося, мої побоювання були невипадкові, адже насправді обставини такої ситуації криються дещо в іншому. Напередодні виборів президентська сторона завдяки залученню адміністративного ресурсу чотирьох лояльних до влади членів Національної ради фактично підвісила питання видачі цифрових ліцензій для тих телеканалів, які сам Президент та його Адміністрація вважають нелояльними. Зокрема йдеться про канал "1+1". І лише тим медіагрупам, інтереси яких збіглися з політичним баченням Адміністрації Президента, пощастило не відчути тиску з боку Національної ради.

Мені достеменно відомо, що на найвищому політичному рівні йдуть активні розмови стосовно каналу "1+1" і про те, що нам потрібно зробити, аби відчувати себе безпечно в проблемі продовження цифрових ліцензій, а саме – бути лояльними до Президента. Такі класичні й недорогі маніпуляції можна спостерігати й у соцмережах. А ще ці меседжі передаються через різних людей напряму Президентом України.

Звісно, ми не можемо дослівно процитувати та назвати ці джерела, але зважаючи на те, що впродовж останніх тижнів їх було чимало, з мого боку, як керівника "1+1 медіа", настав час дати відкриту відповідь.

Хочу вкотре наголосити всім, що не продається не лише канал "1+1", як неодноразово казав його власник, а й насамперед ньюзрум і редакційна політика "плюсів". Виступати об’єктом нападок з боку демократично обраного Президента, за якого, до речі, я теж голосував, мені здається бридким та небезпечним, тому наразі єдиний спосіб захисту, який ми бачимо, – це публічна дискусія.

Хочу запевнити, що жодних законних підстав не подовжувати ліцензії групі каналів "1+1 медіа" немає.

На наш погляд, проведення засідання Національної ради стосовно видачі ліцензій має відбуватися прозоро, відкрито, за участю депутатів, дипломатів та представників каналів для того, щоб рішення, які ухвалюватимуться, були для всіх очевидними. Саме тому ми звернулися до народних депутатів, які теж знають про цю проблему, та до послів країн "Великої сімки" із описом ситуації, яка сьогодні складається в Україні щодо свободи слова. Тільки за участю політично незаангажованої третьої сторони та винесення цього питання в публічну площину напруга, яка на сьогодні існує щодо цього, може буде знята, а сам конкурс проведений прозоро.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Нацрада не додала до порядку денного питання продовження цифрової ліцензії

Нацрада не додала до порядку денного питання продовження цифрової ліцензії

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1869
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація