Відставка Наливайченка - акт перший

Відставка Наливайченка - акт перший

УНІАН

Звільнення Валентина Наливайченка з посади глави СБУ, швидше за все, лише перший акт великої політичної драми.

Верховна Рада все ж таки проголосувала за звільнення Валентина Наливайченка з посади глави СБУ. Тепер цікаво буде подивитись, наскільки правдивою була інформація про торги з депутатами за голоси.

Лакмусовим папірцем буде внесення змін до закону про місцеві вибори, скажімо, в частині виборів мерів. Тобто, чи будуть вчинені якісь дії на задоволення інтересів певних політиків і партій.

Я вже не сподіваюсь, чесно кажучи, на відкриті партійні списки. Але що стосується новели щодо виборів мера у два тури, то це буде цікаво – чи буде ухвалена ця зміна, чи не буде.

Звісно, питання передусім у Києві. Якщо залишать вибори в один тур, то вони вигідні нинішньому меру столиці Кличку, якщо в два – вони більше вигідні його конкурентам. Це і покаже, якими саме були політичні домовленості задля звільнення глави СБУ.

Тож відставка Наливайченка – це, швидше за все, тільки перший акт великої політичної драми, щоправда, важко сказати, наскільки тривалої. Але вона буде достатньо помітною. Тому, як на мене, ця криза ще не завершена.

Відставка Наливайченка – це, швидше за все, тільки перший акт великої політичної драми.

Сам Наливайченко, найімовірніше, піде у велику політику. Не думаю, що він очолить Службу зовнішньої розвідки. Той інформаційний шлейф, який був протягом тижня, надто потужний для того, щоб людина після нього обійняла посаду, на якій, за великим рахунком, не потрібні гучні розмови, а потрібні лише конкретні дії. Тому попереду або боротьба з Кличком за лідерство в УДАРі, або створення власної партії – це вже питання технологічне.

Чи мітить Наливайченко у президенти? Ну, прецедентів багато. Свого часу, коли Ющенка звільнили у квітні 2001-го року, він сказав: "Я іду, щоб повернутися". Може, тим самим шляхом піде і Наливайченко.

Щодо кандидатури на щойно звільнене крісло глави СБУ. Депутати кажуть, що це має бути Василь Грицак, перший заступник очільника Служби. Але я не виключаю і кандидатуру Андрія Таранова, який працює зараз в Адміністрації президента. У будь-якому разі новий очільник Служби безпеки буде дуже лояльним до Порошенка – він не для того так протискав звільнення Наливайченка, щоб на його місце прийшов хтось, хто би не був чи принаймні не називав себе людиною президента.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook и стежте за оновленнями розділу!

Наступна публікація