Звідки у Путіна взялася "добра воля"

Або чому після понад 700 днів тримання у полоні Надії Савченко Путін раптом передумав і звільнив її.

Для багатьох, якщо не майже для всіх, вчорашнє повернення Надії Савченко до України стало справжньою сенсацією. Однак для мене особисто нічого дивного тому, що переговори йшли максимально втаємничено, немає. Наше суспільство дуже звикло до того, що ми живемо в атмосфері всезагальної відкритості, але такі питання, як звільнення заручників, завжди обговорюються надзвичайно делікатно. Це, якщо хочете, світова практика. Тож зовсім не варто було очікувати, що переговорники будуть бігати і заявляти, що от ми звільняємо її, було би не зовсім правильно.

Однак Кремль все ж до події підготувався, аби вийти з мінімальними іміджевими втратами з цієї історії – "обклався" Медведчуком та вдовами вбитих журналістів. Добре, хоч трупи журналістів, яких за версією російського псевдослідства на Донбасі вбила Савченко, не ексгумували, щоб, так би мовити, картинку пожвавити.

Що ж отримали чи втратили головні герої – назвемо їх так, – цієї історичної події?

Порошенко отримав отримав непоганий політичний бонус – тому що він обіцяв, що Надія Савченко повернеться, і він дотримав своєї обіцянки.

Путін – не думаю, що він зазнає значних іміджевих втрат через те, що відпустив Савченко. Водночас навряд чи буде якась велика гра довкола звільнених ГРУшників Єрофєєва і Олександрова. Ми вже бачили, що їх зустрічали лише дружини, тож не варто очікувати якогось суспільного і новинного резонансу навколо цього.

Що стосується самої Надії Савченко – перш за все, звісно, вона отримала таку довгоочікувану свободу. Але слушно говорять ті, хто стверджують, що попереду в неї – випробування мідними трубами у Верховній Раді, яке буде доволі важким. Ми побачили після її прильоту до України, що вона людина різка, що вона, якщо хочете, суттєво відрізняється від пересічного українського парламентаря. І тому їй буде достатньо непросто інтегруватися до депутатського корпусу. Багато хто з нетерпінням очікує першого пленарного засідання за її участю.

Але тут треба зауважити, що той самий Андрій Парубій в одному зі своїх перших інтерв'ю на посаді спікера наголошував, що чекає на можливість по-дружньому обійняти Надію, бо вона теж була на Майдані, відповідно, він має теплі почуття до неї.

Чому Путін пішов на звільнення Савченко саме зараз – ключ відповіді на це питання може полягати в тому, що він прагне до послаблення санкцій проти Росії. Вони створюють реальні проблеми для російської економіки, хоч як би інтенсивно російська влада, чиновники та експерти цього не заперечували. І оскільки ці проблеми є, то Путін зацікавлений в тому, щоб хоча б мінімальне зрушення на його користь було. Щоб Захід хоча би трохи послабив санкції, а він міг сказати – росіяни, подивіться, ми перемогли Захід, ми втримались, ми встояли, вони змушені піти на поступки. У Путіна ж на відміну від Сполучених Штатів чи європейських країн є під рукою пропагандистська машина, і він може розвернути громадську думку так, як вважає за потрібне. Тому, скоріш за все, у справі Савченко Путін продемонстрував "добру волю" для того, щоб продовжити свою гру із Заходом. Тим більше що звільнення Надії відбулось рівно за день до саміту "Великої сімки" у Японії, де будуть неформально, але достатньо впевнено обговорювати – продовжувати санкції проти Росії чи ні.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: