Перейти до змісту
П’ять кроків до знищення негативу, або Як налаштувати себе на позитивний лад в часи пандемії

П’ять кроків до знищення негативу, або Як налаштувати себе на позитивний лад в часи пандемії

Як побороти негативні емоції, налаштуватися на позитив і не стати жертвою тривожності, розповідає Наталія Ломоносова, телевізійна експертка-психологиня з 20-річним стажем.

Умови пандемії, в яких ми живемо, вкрай негативно впливають на психологічний стан кожного. Ми вже призвичаїлись жити в умовах карантину, ми знаємо правила, знаємо все про вірус, переглядаємо статистику і вже настільки звикли до масок, що інколи забуваємо їх знімати навіть тоді, коли можна. Однак ціною такої доволі швидкої адаптації часто є тривожність і негативні емоції, які заважають жити і працювати, занурюють нас в апатію, смуток і, що гірше, депресію. 

Реальність, яка оточує нас, змушує організм перебувати у стресовому стані. Але ми можемо пропрацювати нашу внутрішню реальність, яка дозволить тримати баланс у тривожних ситуаціях. В наших силах створити певний внутрішній фільтр, крізь призму якого навіть найскладніша ситуація не зможе вивести з рівноваги. 

Є кілька простих правил, які допоможуть блокувати негатив і направляти наш емоційний ресурс на примноження позитиву і нормалізацію внутрішнього стану:

1. Змиріться з невизначеністю.  

Ви не можете контролювати все – і це нормально. Якщо ви не контролюєте, чи піде сьогодні дощ або сніг, це ж не засмучує вас і не тривожить, адже ви завжди можете сховатись і перечекати негоду. Сформуйте таке ж ставлення і до "життєвих незгод". Фокусуйтеся на теперішньому моменті, а у разі чого – дозвольте собі імпровізувати.

2. Уявіть, що ви не боїтеся.

Позбувшись емоції страху, запитайте себе: "Що б я зараз робив/ла, якби зовнішні фактори не коригували мої плани та мою реальність?". Наші емоції напряму пов’язані з нашими діями. Не фокусуйтеся на тому, чого ви не можете робити через певні обставини та намагайтесь зосередитися на щоденних звичних справах, на які не вплинув карантин.

Приділіть більше уваги тому, що залишилося незмінним у вашому щоденному плині життя. 

3. Не драматизуйте.

Припиніть "накручувати" себе та близьких. Нехай ваші думки та енергетичний ресурс будуть направлені на справи сім’ї, облаштування побуту, створення максимально затишної та зручної для вас атмосфери в даних умовах. Окрім цього, спробуйте також зробити акцент на собі. Нам завжди є над чим попрацювати й що вдосконалювати. Нехай це стане вашою ключовою думкою. 

4. Займіться спортом.

Кращого способу виведення з організму тривоги й стресу, ніж фізичне навантаження, ще ніхто не вигадав. Адже весь негатив, який накопичується в організмі, виходить саме через м’язи. Тож нехай спорт стане стилем вашого життя. 

5. Знайдіть хобі.

Згадайте, чим вам подобалось займатися в дитинстві або чому новому ви хотіли б навчитися. Спорт, рукоділля, шахи, малювання – спробуйте все, що приносить вам задоволення. Хобі допоможе відволіктись і переключити думки. 

Змінювати свій звичний погляд на речі непросто, але в наш турбулентний час – це необхідно, аби зміцнити своє сприйняття і не дозволити дестабілізуючим факторам позбавляти нас відчуття гармонії, затишку і щастя. Наш внутрішній світ здатен компенсувати недоліки об’єктивної реальності та захистити від непередбачуваності негативних зовнішніх факторів.

 Наталія Ломоносова

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин