5 небанальних місць, які потрібно відвідати у Стокгольмі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У цьому місті кожен мандрівник точно знайде щось для себе будь-якої пори року.

Стокгольм прекрасний тим, що скільки туди не повертайся - завжди знайдеш щось цікаве. Можливо, справа у давній історії міста чи у скандинавському дизайні, але столиця Швеції запам'ятається назавжди. Вона чарує і в дощ, і взимку, й у сонячну погоду.

З усього, що я відвідала у Стокгольмі за кілька поїздок, я виділила п’ять найцікавіших місць. Половина з них — геть не очевидні. Все перевірено на собі.

Стокгольм, для блогів_1
hannaburlaka.com

1. LANGHOLMEN. ЯК МИ ЗУСТРІЛИ НОВИЙ РІК У В'ЯЗНИЦІ

Шведи відомі проєктами з урбанізації, ревіталізації старих приміщень і повторному використанні непотрібних речей. Наприклад, Langholmen Prison сумістила всі ці три шведські переваги.

Це стара в’язниця, що розташована на зеленому острові посеред затоки в Стокгольмі, зараз служить неймовірно атмосферним готелем. Всередині максимально збережено інтер'єр. Ви поселяєтесь в камеру, спиш на нарах. Щоправда, рівень комфорту суттєво змінився. У нашому номері був великий душ, дуже товстий і м'який матрац. "Камера" була вузенькою, якою, імовірно, вона була раніше, з невеликим вікном високо на стіні, через яке вночі ми намагалися роздивитися новорічні феєрверки.

В’язниця містить і готель, і хостел, і підійде для будь-якого бюджету. Так, за ніч на Новий рік ми заплатили близько 25 євро за людину.

Стокгольм, для блогів_4
ТСН.ua
Стокгольм, для блогів_5
hannaburlaka.com
Наша камера

2. СТАРЕ МІСТО 

Перший пункт призначення, куди краще прямувати після приїзду, це Gamla Stan. Дивна назва означає "Старе місто" зі шведської. Це хоч і дуже популярне місце, проте в жодній іншій скандинавській країні немає такого красивого історичного середмістя.

Стокгольм, для блогів_6
hannaburlaka.com

Казкові вулиці і пряничні будинки — слова, що найкраще описують цю частину Стокгольму. Мені здається, я обійшла її всю кілька разів, але наступного разу все одно повернуся туди.

Стокгольм, для блогів_7
hannaburlaka.com

Тут є все, що характеризує стару Європу: вузькі вулиці, магазинчики з крафтовими товарами, іграшками і сувенірами. Тут же ви знайдете милі кав'ярні і класні бари з живою музикою, музеї чи невеличкі площі. Старе місто Стокгольму — для душі і чарівного настрою.

Стокгольм, для блогів_8
hannaburlaka.com

3. ОБЕРЕЖНО, ЧАСНИК

Якщо гуляти у Старому місті, то варто ще відвідати Mosebacke Design District і SoFо — квартали дизайну і моди у Стокгольмі. Тут повно галерей, магазинів та майстерень з меблями і товарами для дому. Повз все це важко пройти, враховуючи любов до скандинавського стилю. 

Але все ж одне місце тут сильно відрізняється від інших. Це бар Garlic & Shots. Девіз закладу: "Кухня із часнику, бар зі 101 коктейлем". У цьому закладі — незвичний інтер'єр і страви. Буквально все містить часник, навіть кава і солодкі десерти. Це просто треба скуштувати.

Стокгольм, для блогів_9
hannaburlaka.com
Часник — на вагу золота у Garlic & Shots Bar

4. МУЗЕЙ ФОТОГРАФІЇ

Fotografiska — музей Стокгольму, з якого ми з друзями вийшли майже опівночі. По-перше, коли у Західній Європі все зачиняється о 17:00-18:00, Музей фотографії працює до 23:00. І це дуже правильне рішення — "підібрати" всіх туристів і мешканців, особливо у прохолодну погоду півночі. 

По-друге, прекрасні колекції фотографій і професійно виставлене світло, наче бездоганний гід, водять тебе музеєм. А на верхньому поверсі розташовано ресторан з панорамою на місто. Як і більшість нових місць у Швеції, Fotografiska розташована в автентичному, але ревіталізованому приміщенні, що у першій половині ХХ ст. було митницею.

Стокгольм, для блогів_10
hannaburlaka.com
Бути в тренді косичок

5. МЕТРОПОЛІТЕН

Станції метро Стокгольма вважаються одними з найкрасивіших у світі. Понад 150 художників працювали тут з 50-х років, і зараз 90 станцій зі 100 є неповторними шедеврами. Дехто називає це найдовшою арт-галереєю у світі. На одній станції ви ніби в доісторичній печері, на іншій — як у серці активного вулкана, а на третій вивчаєте історію людства. Найкраще покататися на метро ввечері, після години пік, коли воно майже порожнє.

Мені було дуже важко виділити лише 5 місць, адже мене у Стокгольмі вразило набагато більше речей. Наприклад, там неймовірно красиві вітрини. Скільки разів ловила себе на тому, що стою і роздивляюся вітрину, наповнену товарами, які я не збираюся купувати. Просто вони оформлені настільки вдало і цікаво.

Стокгольм, для блогів_3
hannaburlaka.com
Вітрина. Санта Клаус вибирає костюм: супергерой чи звичний Санта

Взимку у Стокгольмі працює кілька безкоштовних ковзанок, де ви можете, навіть не запланувавши цього заздалегідь, покататися на ковзанах. А ще Музей модерн-арту я обов'язково відвідаю ще. Тут є і Малевич, і Воргол, і Дюшан. Він не у списку, оскільки кожному подобаються різні епохи мистецтва.

Найголовніша моя порада — потрапити до Стокгольму. Тут кожен точно знайде щось для себе будь-якої пори року.

Більше про подорожі читайте тут: hannaburlaka.com

Залиште свій коментар

Вибір редакції