5 речей, які необхідно взяти в Ісландію

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Завдяки цим речам ви зможете більше побачити, комфортно подорожувати та не витратити багато грошей.

Ісландія — досить специфічна країна, де все не так, як в інших місцях. Для того, щоб побачити якнайбільше та мандрувати комфортніше, я склала список речей, які варто взяти з собою.

5 речей, які необхідно взяти в Ісландії:

1. Водійські права. Авто в оренду — найпопулярніший спосіб подорожування цією країною. Він також виходить і найдешевшим у порівнянні з цінами на місцеві автобуси. Залізниці в Ісландії немає. Якщо їхати компанією з чотирьох людей, то виходить зручно подорожувати та економити.

Траса №1 — найголовніша транспортна артерія країни. Вона йде навколо всього острова і проходить попри велику кількість туристичних місць, обов’язкових для відвідування. Всередину острова ведуть дороги з гравію. Такими маршрутами дозволено їхати лише джипам. Тому позашляховик виправданий у випадку, якщо хочеться заглибитися у рідкісні цікаві місця та національні парки Ісландії.

Бюджетні невеликі машини також популярні серед туристів. Таким був і наш варіант. Під час пошуку привабливої ціни на авто варто знайти місцеві компанії, які пропонують дешевші варіанти.

Подорожувати машиною в Ісландії — це велике задоволення. Трафіку майже немає, пейзажі мальовничі. До того ж, якщо у вас 10-14 днів відпустки, можна об’їхати весь острів.

Ісландія, для блогів_1
hannaburlaka.com

2. Куртка і штани, що захищають від вітру і дощу. Одяг не обов’язково має бути теплим, головне - захиститися від холодного вітру, типового для Ісландії. Погода дуже мінлива. Зараз світить сонце, а за 5 хвилин дує вітер, насуваються хмари, температура різко падає. Також речі, які не промокають, знадобляться біля водоспадів, інакше є ризик бути повністю мокрими від бризків.

Ісландія, для блогів_2
hannaburlaka.com
Схований у печері водоспад Gljufrabui

3. Треки. Якісні легкі треки необхідні у будь-якій подорожі, але саме в Ісландії вони відіграють суттєву роль. Ландшафт тут настільки різний, що протягом одного дня, ти підіймаєшся вгору, переходиш мілкі річки, гуляєш кам’янистою пустелею, яка була створена лавою після виверження вулкану, буваєш під водоспадами і так до безкінечності. Тобто зручне взуття на всі випадки житті просто необхідне.

Ісландія, для блогів_3
hannaburlaka.com
Біля водоспаду Haifoss — другий найвищий водоспад Ісландії
Ісландія, для блогів_4
hannaburlaka.com
Чорні пляжі Reynisfjara поблизу Vik

4. Купальник. Хоч Ісландія і північна країна, де максимальна температура влітку +15°C, треба не забути взяти купальник з собою. Термальні басейни — одне з основних див острова. Після довгої подорожі протягом дня так приємно розслабитися в гарячій річці серед зелених гір. Всі природні термальні водойми можна відвідати безкоштовно.

Ісландія, для блогів_5
hannaburlaka.com
Гарячі джерела Reykjadalur

Крім того, у Рейк'явіку дуже багато відкритих басейнів з доріжками для плавання, басейнами з гарячою водою від 38°C до 44°C, джакузі, спеціальних ігрових зон для водного поло чи баскетболу, а також маленькими басейнами з камінчиками для дітей. Квиток на необмежений час перебування в такому басейні коштує стільки ж, скільки година відвідування у франківському Аквапарку.

5. Намет і спальник. Найпопулярнішим місцем для ночівлі тут є кемпінг. Зупиняються в кемпінгах абсолютна більшість туристів від молодих пар з немовлятами до людей похилого віку. Всі ночують в наметах, але користуються організованими чистесенькими душами з гарячою водою, туалетами, деякі кемпінги обладнані повноцінною кухнею.

Кемпінги в кілька разів дешевші за готелі чи хостели, і знайти їх можна на будь-якому маршруті, тоді як готелі зустрічаються досить рідко. Також тут популярні "guesthouse" — будиночки чи кімнати, які місцеві мешканці здають туристам. Вони дорожчі кемпінгів, але дешевші готелів. До того ж є можливість поспілкуватися з ісландцями та побачити, як вони живуть.

Варто також прихопити з собою пальник у разі, якщо ви зупинитеся на ніч "дикуном". Це також популярно в Ісландії, і ми, зізнатися, самі ночували так кілька разів. Проїжджали біля річки, знаходили затишні місця для відпочинку і вирішували зупинятися на ночівлю. Головне під час самостійного облаштування намету — подивитися, чи ви не перебуваєте на приватній території якогось фермера (зазвичай вона обнесена невеликим парканом). Якщо так, то необхідно запитати про дозвіл переночувати на його землі. Зазвичай всі доброзичливо погоджуються. 

З власного досвіду: газ для пальника можна знайти в кемпінгах, їх лишають туристи, які вже покидають країну, оскільки провозити газ в багажу неможна (у Camp Site в Рейк'явіку точно є на кухні). Ми не знали, чи буде газ в Ісландії, чи ні. Тому успішно забули пальник вдома. Чомусь купити його було важко, тому ми... назбирали дров в парку Thingvellir, поклали їх в багажник, щоб возити з собою, бо дерев більше не острові не було, і готували їжу на вогні. Я впевнена, що розпалювати вогнище заборонено, але ніхто не робив нам зауважень, і ми були обережні з цим. Тому можливо все.

Ісландія, для блогів_6
hannaburlaka.com
Одного разу ми заночували серед мохів

А от що зовсім не знадобиться в Ісландії під час літньої подорожі, так це — ліхтарик. З квітня до середини серпня у цих широтах — полярний день. Тому замість ліхтарика можна взяти маску для сну.

Більше про подорожі читайте тут: hannaburlaka.com

Залиште свій коментар

Вибір редакції