Чудеса України, про які ви не знали. Мальдівські пейзажі на Херсонщині

Острів Джарилгач – місце, де можна сховатися від міської метушні і насолодитися дикою природою вдосталь.

Зізнаюсь – до цього літа я навіть жодного разу не чула про острів Джарилгач, що на Херсонщині. Не чула, доки про нього мені не розповіли мої знайомі, які якраз звідти повернулися та закидали мене захопленими відгуками про "вітчизняні Мальдіви". Надивившись неймовірно красивих фото з білосніжними пляжами, водою та незайманою фауною, я вирішила навідатись туди і сама. Тож я на власні очі змогла побачити приголомшливі краєвиди, табуни диких тварин, рідкісні рослини, болотні угіддя з лікувальними грязями і безліч цікавих птахів.

ДОРОГА НА ДЖАРИЛГАЧ

Джарилгач – найбільший за площею острів в Україні, він простягнувся у Чорному морі аж на 42 кілометри. Дістатись до острова можна катером зі Скадовська – 30 хвилин, чи з Лазурного – взагалі за 20 хвилин. Але спочатку потрібно приїхати до "столиці кавунів" Херсона.

Ми з подругою вирішила їхати потягом "Київ-Херсон" (ціна плацкартного квитка в одну сторону коштує близько 175 грн). Наш потяг прибув о 4:30 ранку, тож настрій спочатку був не дуже. І півтори години в задушливій маршрутці до Скадовська (ціна квитка 80 грн) нам його не додали.

Аж ось катер вже несе нас до острова, вітерець свіжий, спати вже не хочеться. Ціна квитка на катер в обидва боки: дорослий – 160 грн, дитячий (з 5 до 10 років) – 80 грн., діти до 5 років – безкоштовно.

Для екстремалів є ще один варіант потрапити на острів: доїхати до Лазурного, що від Джарилгача відокремлює лише невелика протока, яку за хорошої погоди можна спокійно перейти. Однак ми не ризикнули, вирішивши, що безпечніше і швидше дістатися острова буде все ж на катері.

Острів Джарилгач_4
kiteclub.in.ua

ПОСЕЛЕННЯ НА ОСТРОВІ

Ми з подругою ще коли збиралися у мандрівку вирішили, що на острові житимемо в наметах, аби, так би мовити, випробувати на собі усі принади дикого відпочинку на острові. Тому приїхавши на Джарилгач, наші очі бігали туди-сюди в пошуках зручного місця для намету. Недовго думаючи, вирішили зупинитися на березі моря, сховавшись в кущах маслин.

Сам острів дійсно можна назвати українськими Мальдівами та просто раєм на землі. Тут майже безкрайні чисті піщані пляжі, тепле море, мальовничі лагуни і затоки. Тінь де-інде дають невеликі дерева і чагарники. Туристів із наметами, до речі, чимало, тож завжди можна знайти компанію чи попросити щось. А от щодо туристів-на-день можна не переживати – екскурсії відбуваються в іншій частині острова. Перетнутися з ними можна хіба що біля головної рукотворної пам'ятки Джарилгача – маяка Ейфеля, поруч з яким знаходиться єдине тут джерело прісної води. 

З'явився маяк Ейфеля на острові ще на початку 20 століття. Є кілька версій того, хто ж його спроектував. За однією з них, це зробив, власне, видатний французький інженер Густав Ейфель, зі іншою – один з його учнів. Певних доказів на підтвердження жодної з цих версій немає, але маяк давно і вперто називають маяком Ейфеля, та й туристам розповідають, що руку до нього доклав саме французький інженер.

Виглядає маяк дуже брутально: увесь темний, проржавілий, своїм шпилем він впирається у чисту блакить неба. Нам весь час здавалося, що він ось-ось обвалиться, настільки занепалим він виглядає. Місцями верхній майданчик маяку проржавіла так сильно, що було страшно підходити близько – раптом обвалиться. Проте вода у джерелі біля нього дуже смачна. До речі, є на острові і сучасний маяк, зовсім неподалік від старого, однак він геть не такий колоритний.

Острів Джарилгач_5
hotelcomapedrosa.com

Перший день відпочинку на острові добігав кінця. Все було б чудово, якби не натовпи набридливих і дуже голодних комарів – після заходу сонця спокійно поседіти на березі моря без захисних спецзасобів просто неможливо. Ми чомусь про це не подумали, тож довелося ховатися в намет, щоб не загризли.

Проте комарине нашестя, як на диво, тривало не довго, після десятої вечора вони кудись поділися, і ми з подругою продовжили насолоджуватися нічним островом. Та тривало це недовго: після нашестя кровопивць нам довелось пережити страшну нічну бурю з грозою, сильним дощем і вітром. Намет, на щастя, встояв, але, лише через стінки трохи просочилося води (дощ лив майже півтори години). Однак ранкова погода нас втішила – сонце все підсушило і зарядило позитивом.

Острів Джарилгач_1
ua-travels.livejournal.com

Ранок другого дня на острові ми розпочали із купання в морі. Вода була прозора, чиста, майже без водоростей, а пейзажі нагадували рекламу "Баунті". На острові купатися можна по обидва боки. З одного боку (ближче до Скадовська) Джарилгацька затока (тут ми купалися), а з іншого – Каркінітська затока, вона більш відкрита, тому тут часто бувають сильні вітри, які прибивають медуз до берега і водорості. Хоча коли водорості висихають, то утворюють на березі природний килим, на якому можна спокійно лежати і засмагати.

Озброївшись сачком, на Джарилгачі можна без особливих зусиль наловити рапанів, креветок і крабів. Краще це робити в ранці, коли море спокійне і ще не з'явилися водорості. Нам пощастило упіймати кілька крабів навіть руками, навіть сачок не знадобився. Тож на острові завжди можна підкріпитися дарами моря – головне, вберегти здобич від чайок, яких там  дуже багато.

Острів Джарилгач_2
travelexperience.com.ua

ПОБУТОВІ УМОВИ НА ДЖАРИЛГАЧІ

Якщо ви їдете на острів з наметами, то маєте пам'ятати, що VIP-умов там  годі сподіватися. Тому до такого відпочинку потрібно підготуватися заздалегідь. На острові немає нічого, окрім джерела з питною водою біля маяків, тому всі продукти та необхідні речі потрібно привезти з собою.

Найважливіше захопити газову грілку (плитку), на якій будете готувати їсти, бо хмизу і дров на острові практично немає. Найближчі магазини у Скадовську, а переправлятися туди не завжди зручно і завжди не безкоштовно (окрім варіанту з бродом, звісно). Також будьте готові до того, що катери ходять лише до 19:00.

Ще на острові безліч різної живності, починаючи від птахів і закінчуючи дикими кабанами та гадюками. Хоча нам вдалося побачити тільки табун диких кабанів, кілька косуль, різних жучків та багато комарів. 

Острів Джарилгач_3
hotelcomapedrosa.com

Коротше кажучи, Джарилгач – раджу. Там дійсно є такі пейзажі, що не поступаються красою закордонним розкрученим (і дорогим) курортам. Острів є чудовим місцем для відпочинку з наметом і філософських роздумів про життя. Якби у мене запитали, чи поїхала б я туди ще раз, моєю відповіддю було би однозначне "так".

Відкривайте для себе чудеса України, вони того варті!

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook та стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар