Лівобережна Україна. 10 невідомих місць для сімейного відпочинку на річках та озерах

Затишні місця Лівобережжя для подорожі з близькими та рідними.

Лівобережна Україна багата на гарні пейзажі та легендарні місця. Тут варто відвідати Чернігів та Глухів, Полтаву та Харків – цей список можна продовжувати довго. Проте, крім шумних міст, трапляються й невеличкі містечка та селища, оточені недоторканою природою. На берегах річок та озер, такі місця ідеально підійдуть для гармонійної сімейної подорожі.

ТСН.Туризм підготував список із 10 невідомих місць для відпочинку з дітьми та сім'єю.

Олешня

Село розташоване на півночі Чернігівської області. Біля нього є залізнична станція та проходить шосе Чернігів – Гомель.

В Олешні є кілька озер, які з'явились після затоплення кар'єрів. Вода в них дуже прозора та має блакитно-лазуровий колір. Все тому, що дно вкрите особливим кварцовим піском, який тут видобувався. Найбільше озеро нагадує за формою серце. Поряд є  будиночки для туристів, що приїхали на відпочинок. Охочі також можуть розбити намети в сосновому лісі.

Найбільше озеро має глибину до 20 метрів, тому під час купання з дітьми потрібно бути обережним.

Перший став, яке ви зустрінете при подорожі сюди – найбільш пологий, а тому найкращий для купання з малечою. Охочим побути в лісовому затишку, краще розташовуватися біля менших озер, де відпочивальників практично немає.

Село Олешня, Голубі озера_01
www.instagram.com/lidiiaplotnikova

Ічня

Містечко розташоване на півдні Чернігівської області, біля Ічнянського Національного природного парку.

Тут протікає річка Іченька. Вздовж неї пролягає пізнавальний туристичний маршрут. Він розпочинається від села Хаєнки. Тут розстелилися панорамні луки, які рясніють квітами, пейзажні береги річки, вікові дуби та сосни.

Для тривалого відпочинку в межах парку в готелі здаються кімнати та туристичне спорядження. Заповідником проводяться кілька екскурсій екологічними стежками. Дві основних, це "В долині річки Іченьки" та "Садовий". В спеціальних місцях, біля стежок, облаштовані зупинки для відпочинку та розведення багаття.

Відпочинок в заповідникові -  це прогулянки біля недоторканого мішаного лісу, гаїв, озер та річок. До того ж, в паркові зустрічається чимало тварин, які тут живуть. Деякі з них занесені до Червоної книги.

Неподалік від Ічні, є ще одне цікаве місце. Качанівка - це унікальний палацово-парковий комплекс, який був закладений в часи Катерини II та чудово зберігся до наших днів. Тут можна не лише погуляти садибою та палацом, а ще й орендувати кімнату в одному з флігелів та недорого пожити на території маєтку.

Ічня_02
www.flickr.com/Zhesin

Мезин

Селище розташоване на півночі Чернігівської області, в межах Мезинського національного природного парку. Заповідник об'єднує близько 10 ландшафтних заказників. Біля Мезина була відкрита стоянка первісних людей, часів палеоліту, на основі якої створено музей.

Село розташоване на березі Десни. Вода в річці прогрівається, ще до кінця травня. Це чудове місце для сімейного відпочинку. До найпопулярнішої місцевості - "Мезинська Швейцарія" - можна дістатись на велосипеді чи автомобілі. Піша прогулянка займе близько години.

Чудові краєвиди відкриваються з гори, що розміщується між Мезином та селом Деснянське. Тут видніються безкраї луги, порізані невеличкими озерцями та заплавами Десни. Між селищами прокладена екскурсійна стежка, якою ходили мамонти.

У Мезинському паркові зустрічаються різні тварини: борсуки, горностаї та козулі, в своєму природньому середовищі.

Десна, це хороше місце для риболовлі. На річці здаються в оренду човни для пізнавальної екскурсії по водоймі чи для рибалки. Огляд місцевості з води, це незабутні враження.

Житло здають в оренду місцеві жителі, а охочі відпочивати подалі від людей зможуть розбити табір в лісистій місцевості. У селі Радичів є туристична база Мезинського парку, де, крім поселення, пропонують різні додаткові послуги та здається в оренду туристичний інвентар.

В межах парку розташоване селище Вишеньки. На його околиці зберігся палац Рум'янцева-Задунайського, який колись служив резиденцією генерал-губернатора. Палац зачинений, однак будівлю та залишки парку все-одно буде цікаво оглянути та зробити знакові ретрофотографії.

Мезин_03
www.instagram.com/irene_bublii

Благодатне

Селище розташоване в Черкаській області на лівому березі Дніпра, навпроти Черкас. До 2016 року воно називалось Чапаєвка. Щоб дістатись до Благодатного, потрібно їхати до станції, що зберегла стару назву селища.

На околицях збудовано кілька дитячих таборів та баз відпочинку. Для охочих проживати просто  неба згодиться ліс біля набережної Дніпра.

Що робити під час відпочинку: купатись в Кременчуцькому водосховищі, загоряти на пляжах, рибалити, орендувати човен чи катамаран, а також приготувати шашлик чи рибну юшку.

Черкаси та Благодатне з'єднує міст, прокладений через Кременчуцьке водосховище. Тому, коли тут відпочиваєш, не варто турбуватись про погано розвинуту інфраструктуру.

Благовіщенське_04
www.flickr.com/Alyona Dryuchilo

Кременчук

Місто розташоване в Полтавській області на берегах Дніпра, нижче Кременчуцького водосховища.

В Кременчуку добре розвинута інфраструктура, працює ціла низка готелів та баз відпочинку. На березі Дніпра є низка парків та пляжів. Біля Придніпровського парку збереглась геологічна пам'ятка "Скеля". На ній відзначений рівень води, який тут був під час повеней різних років. В паркові працює оглядове колесо.

Через Дніпро прокладений міст. З нього відкриваються чудові панорами на річку та "Кременчуцькі плавні".

Ціни в базах відпочинку невисокі. До того ж тут можна орендувати човен та катамаран, пограти в теніс, футбол та волейбол.

Охочі можуть замовити різноманітні екскурсії та водні тури акваторією Дніпра.

Кременчук_05
www.flickr.com/Taras Kushnirenko

Пирятин

Містечко розташоване в Полтавській області. Поряд є низка заповідних зон, це: Пирятинський природний парк, урочище "Куквин" та ландшафтний заказник "Дейманівський".

В Межах Національного природного парку "Пирятинський" розташовано кілька сіл. А його площа більша ніж 12 тисяч гектарів. Заповідник умовно поділений на кілька цікавих локацій. Вони розташовані коло різних селищ з рекреаційними зонами, де можна орендувати альтанки, мангали, туристичне спорядження та замовити екскурсії туристичними та екологічними стежками.

Екскурсія парком буде цікава як дорослим так і дітям. В заповіднику можна побачити греблі бобрів, старовинний млин та деревяну церкву.

В урочищі "Куквин" є зупинка "Лісовий будинок". Тут створені всі умови для відпочинку: курені, літній будинок та лавки. Неподалік від неї протікає річка Удай, в якій можна купатись та рибалити.

Пирятин_06
www.instagram.com/videonik.s

Диканька

Містечко розташоване в Полтавській області, в межах Регіонального природного парку "Диканьський".

Містечко описане Миколою Гоголем в його безсмертних творах та не вимагає представлення. "Вечори на хуторі біля Диканьки" принесли автору перші промені слави. В книзі згадується Троїцька церква, яка зберіглася тут до наших днів.

На околиці Диканьки є алея тисячолітніх Кочубеївських дубів. Вони - практично єдина згадка про старовинний козацький палац, що тут був. Від нього збереглись лише в'їзні ворота та Миколаївська церква-усипальниця з саркофагами поміщиків.

Для проживання в Диканьці є готелі чи новозбудовані невеличкі садиби. Багато з них виконані в українських традиціях. Садиби пропонують не лише кімнати в оренду, а й басейни, сауни та ресторани.

Ландшафтний парк - чудове місце для піших, велосипедних та кінних прогулянок. Крім ялинкового та бузкового гаїв, а також видовищних пагорбів в паркові відкриті печери, що колись слугували кімнатами скельного монастиря XVII століття.

Диканька_07
www.flickr.com/harini.ua

Климентове

Село розташоване в Охтирському районі Сумської області. Навколо Климентового зростають старовинні ліси, які об'єднані в Гетьманський національний природний парк. Тут зустрічаються переважно хвойні дерева, тому навколишнє повітря збагачене йодом та дуже корисне. В низинах парку ростуть дуби та липи.

Через заповідник протікає річка Ворскла. В ній охочі можуть не лише покупатись, а ще й порибалити.

В околицях Климентового та Охтирки розташовані бази відпочинку. Крім будівель для проживання, біля баз є їдальні, кафе, сауни, альтанки та облаштовані місця для відпочинку на природі. Біля деяких турбаз можна орендувати човни та катамарани.

Для більшого єднання з природою варто пройти туристичними стежками. Одна із них – "Литовський бір" - починається біля Климентового.

Охтирка_08
www.flickr.com/mari subb

Тростянець

Містечко розташоване в Сумській області на берегах річки Боромля. Неподалік протікає більш повноводна Ворскла, навколо якої створено природний заповідник.

Містечко, незважаючи на свої малі розміри, має багату історію та чимало архітектурних пам'яток. Серед найцікавіших садиба-манеж Круглий двір, аналогів якій немає в Українській архітектурі середини XVIII століття. Неподалік, ще одна цікава пам'ятка - Садиба Надаржинських-Голіциних. Палац розташований в мальовничому паркові з скульптурами та рядом озер. В будівлі добре збереглись парадні сходи та танцювальний зал з ліпниною.

Місто відоме не лише своїми архітектурними пам'ятками, а ще й старовинним дендропарком. В ньому можна прогулятись та віднайти ще одну візитку Тростянця - "Грот німф". Він був закладений на честь 100-річчя Полтавської битви.

Тростянець, Круглий двір_09
www.instagram.com/maksud_ks

Коропове

Селище розташоване в Харківському районі, на березі річки Сіверський Донець. Навколо, на багато кілометрів розкинулись непроглядні гущі дерев, об'єднані в Національний природний парк "Гомільшанські ліси".

На берегах річки є низка баз відпочинку, готелів й кафе. При чому деякі з них збудовані на протилежному березі Сіверського Дінця, подалі від метушні. Тут можна відпочивати, насолоджуючись затишком та навколишньою природою.

Бази відпочинку пропонують різні номери для гостей селища. На території комплексів є дитячі майданчики, площадки для гри в волейбол та футбол. На туристичних маршрутах обладнані альтанки для відпочинку та приготування шашлика.

В Короповому працює турбаза природного парку, де можна замовити екскурсії туристичними та екологічними маршрутами, а також домовитись за проживання та відпочинок в заповідній зоні. Великою перевагою будуть невисокі ціни у селищі.

Село Коропове_10
www.instagram.com/malevska

Залиште свій коментар