Топ-10 речей, які вражають у США

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За все своє життя я не зустрічала такої кількості представників різних культур, народів і націй, як за рік в Америці.

Вже більше року я живу у США. Нью-Йорк - мій другий дім. Я проїхала більше двадцяти п'яти штатів США і бачила багато цікавих людей, речей, подій. Реальне життя та міфи, спільності і розбіжності культур. І цим досвідом я хочу поділитися. Спочатку – десятьма речами, які найбільше вразили мене у США:

1. Свобода

Ще з дитинства ми чули: "Америка – країна свободи та демократії". І це дійсно так. Без пафосу і політики, на побутовому рівні, у щоденному житті. Ви можете робити все що завгодно. Умова лише одна – не порушувати закон і не заважати іншим. Це стосується і зовнішнього вигляду. Вибір одягу дуже вільний, головне щоб не зовсім без нього. Хоча на Таймс-сквер можна побачити дівчат топлес, і це тільки підкреслює наявність права на свободу самовираження. При цьому можна ходити з рогами на голові чи без них, різнокольоровим волоссям (нині у моді рожеве), робити щодня нове тату. Ніхто не звертатиме на це увагу.

Та хочу наголосити: якщо одягатися елегантно і гарно, це побачать усі. В Америці прийнято робити компліменти. Багато компліментів. Навіть просто на вулиці, у магазині, у метро. Будь-який незнайомець чи незнайомка може запросто сказати: "Мені подобається твій шарф!" чи "Які в тебе гарні туфлі!". Ви відповідаєте "дякую!" і всі у гарному настрої йдуть по своїх справах.

Ви можете працювати, вчитися, бомжувати чи ще щось. Все що завгодно. Який спосіб життя вести, це виключно ваша особиста справа, бо ви самі відповідаєте за себе. Знову ж таки, головне – не заважати іншим.

2. Відповідальність

У Штатах звикли все робити вчасно і навіть трохи заздалегідь. Якщо ви працюєте, як правило, прокидаєтесь дуже рано. Чим багатша людина, тим раніше вона встає і більше працює. Особисто мене Нью-Йорк навчив вставати о 6.30 і не запізнюватись. Якщо у вас є кредитна картка – ви зобов'язані платити. Вчасно. А це означає не день у день, а хоча би за десять днів до дати, коли необхідно внести платіж. Те саме, якщо ви орендуєте житло чи кімнату. Якщо ви навчаєтесь, навіть просто на курсах англійської мови, і багато пропускаєте – у вас будуть проблеми. Запізнюєтесь на 15 хвилин, до чого усі звикли в Україні? У США це дорівнює пропуску. І "залагодити" (що так само є звичним для українців) тут – неможливо.

3. Miкс культур

Це мій улюблений пункт. Перші шість місяців я ходила пішки Нью-Йорку по 3-4 години на день. Кожного тижня розробляла дослідницькі маршрути, будувала план на вихідні, досліджувала нові райони, вулиці, квартали. Це - фантастично! Ви можете відвідати Африку, Індію, Корею, Китай (відомий "Чайна таун") не виїжджаючи з міста. Скуштувати їжу, відчути атмосферу, купити специфічні товари. Заради цього варто стерти ноги. Що я успішно робила і роблю.

США, фото Наталії Розинської_4
фото: Наталія Розинська
Сфотографувалася з постійним відвідувачем ресторану африканської кухні у Нью-Йорку

4. Подорожі

Подорожувати по Штатах легко, приємно і доступно. Дороги – ідеальні. Навіть у віддалених від столиці населених пунктах. Американці обожнюють свою країну. Внутрішній туризм дуже розвинений. Національні парки, природні і рукотворні дива. Туризм у США це - суперкомфортні інформаційні центри, готелі, ресторани, безпека і гостинність. Ви маєте вибір: мандрувати з рюкзаком за спиною автостопом, відпочивати у дорогих готелях чи стати працівником moving-фірми.

Останнє явище дуже характерне для Штатів і зовсім незвичне для України. Американці часто змінюють місце проживання, тому в країні існує безліч фірм, які займаються перевезенням меблів і речей. Тож ставши працівником такої фірми можна і подорожувати, і заробляти одночасно.

Також дуже популярно подорожувати на авто. Можна з палаткою, люблять американці і будинки на колесах. По всій території США є спеціально обладнані місця для кожної категорії подорожніх. На будь-який смак. Найдешевше ночувати у мотелях, я от саме їх і обираю. Дешева для США ціна за ніч – 40 доларів. За ці гроші ви отримуєте ліжко, кондиціонер, душ. І мій улюблений бонус - кавоварка та кілька пакетиків кави. Зазвичай - смачної!

США, фото Наталії Розинської_1
фото: Наталія Розинська
Місцева зірка Marla і я, зацікавлена туристка, Техас

5. Гроші та праця

Чим вищий рівень англійської мови, знань, умінь, тим вищі шанси на престижну роботу і хорошу оплату. Наголошу: у США будь-яка праця є шанованою. Якщо є робота, ви можете себе забезпечити і не сідати на шию державі. Студенти з різних куточків світу працюють офіціантами, миють посуд, доглядають дітей, доставляють продукти, гуляють із собаками. Це – можливість орендувати житло (найбільша витрата під час перебування в країні), харчуватися, купувати одяг, подорожувати...Тобто, відчувати себе людиною.

6. Освіта

Людина з освітою – багата людина. Американці дуже цінують та поважають розумних людей, які хочуть, можуть і вміють учитися. Освіта дорога. Однак при цьому не можна сказати, що вона є недоступною. Кожен може сам заробити на неї, отримати великі знижки, кредит (переважно дешевий) чи грант на навчання. США – справді країна можливостей. Ви можете отримати і досягнути усього, про що мрієте, все залежить від вашої волі і зусиль.

7. Релігії

Різноманіття релігій, організацій релігійного і благодійного характеру дійсно вражає. Бути благодійником, брати участь у рухах, робити пожертви - популярно. Це – важлива частина американської культури і життя в США. Ви можете вірити у що завгодно і як лам подобається, аби лише у вашій системі цінностей було місце для Бога (у більшості мотелів, особливо у глибинці США, Біблія - обов'язковий елемент інтер'єру). Не дарма на американських грошових купюрах написано: "In God we trust".

США, фото Наталії Розинської_5
фото: Наталія Розинська
Буддистський храм, недалеко від Нью-Йорка

8. Мода

Усе дороге – дороге скрізь, в тому числі і в США. Шикарних брендів багато, ціни високі. Проте адаптовані для широкого кола споживачів бренди – справді доступні (якщо є будь-яка робота чи джерело доходу). Тут особливе ставлення до "речей з других рук"- секонд-хенду. Дуже популярні старі речі – вінтажні. Ті, хто народився у Нью-Йорку чи просто живе тут, обожнюють таке. Це особлива культура. Це стосується одягу, меблів та інших речей. Прийнято підкреслювати не те, як дорого ти заплатив за щось, а те, як дешево ти купив потрібну чи гарну річ.

Нью-Йорк
begetnews.blogspot.com
У США не прийнято підкреслювати, як дорого ти купив якусь річ - навпаки

9. Їжа та спорт

У США величезні можливості для розкішного, повноцінного і різноманітного харчування. Найдорожчі – фермерські продукти. Їх ретельно перевіряють – в Штатах перевірку не купити – тож вони дійсно органічні. І найпопулярніше місце в обідню пору на Мангеттені – салат-бар. Бургер у фаст-фуді коштує 6 доларів, а салат у салат-барі - близько 10. Мешканці Нью-Йорка обожнюють здоровий спосіб життя у всьому. А питання про надмірну вагу – дійсно на порядку денному. Проте зазначу, що спортивні клуби є надзвичайно дешевими, було би бажання. До того ж атмосфера сприяє – пробіжки у в графіку більшості мешканців Нью-Йорку, причому бігають вони за будь- якої погоди.

США, фото Наталії Розинської_3
фото: Наталія Розинська
Эфіопський ресторан у Нью-Йорку

10. Різні народи, нації, культури

Цей пункт у розвитку. Скажу відверто: за все своє життя я не зустрічала такої кількості представників різних культур, народів і націй, як за рік у США. Африканці, японці, корейці, індійці. Мусульмани, індуїсти, буддисти. У мене є друг з Конго. Він - прихильник вуду. Спочатку я його боялась. Тепер вже звикла. Він класний хлопець. І зовсім не злий, як мені здавалось на початку. Ось це і є найбільш вражаючим у Штатах – неймовірна можливість досліджувати життя та людей у всьому їхньому різноманітті. Світ широкий і цікавий, варто лише зробити сміливий крок за межі звичного!

США, фото Наталії Розинської_2
фото: Наталія Розинська
Троє студентів - з Венесуели, Гани та України

Насправді американці та Штати мене вражають щодня, й ці десять пунктів можна легко розширити і до ста – та охопити все за один раз годі намагатися. Про найцікавіше з американського життя я розповідатиму у наступних блогах, тож продовження не забариться.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції