Прощавай, "старий Алжире"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Повільний військовий переворот триває, але алжирці все ще мають сказати своє слово, щоб змінити свою країну назавжди.

Сьома п’ятниця алжирської революції засвідчує продовження народження "Другої республіки". Після дострокової відставки президента Абдель-Азіза Бутефліки велелюдні народні акції протесту в Алжирі все ще тривають. Люди вимагають повного демонтажу політичної системи, ядро якої складають керівна партія — Фронт національного визволення, керівництво армії та спецслужб, великі бізнесмени, продажна верхівка профспілок та, на жаль, ветерани війни за незалежність проти Франції 1954-1962 років.

Всі вони уособлювали "Le Pouvoir" ("владу") та прикривалися недієздатним президентом як фасадом для своїх злочинних дій. Ключове гасло протесту: "Хочемо радикальних змін, а не тимчасових рішень!".

Усі висуванці старого режиму мають бути позбавлені посад і не повинні брати участь у нових виборах. Державні інститути мають пройти повне очищення: "новий етап з новими обличчями".

Перш за все, люди хочуть аби прибралися з політичної сцени "3Б":

Б1 — Абделькадер Бенсалах — тимчасовий президент Алжиру на наступні три місяці, близький соратник Бутефліки, що 16 років був спікером верхньої палати парламенту.

Б2 — Тайєб Белаїз — голова Конституційної ради Алжиру, що контролює проведення виборів. До цього з 2004 по 2015 роки він обіймав посади міністра юстиції та внутрішніх справ.

Б3 — Нуреддін Бедуї — чинний прем’єр-міністр Алжиру, який раніше перебував на посаді голови МВС та несе повну відповідальність за організацію фальсифікацій виборів у країні.

Ця трійця, так само як верхівка армії та спецслужб, є символами старого ладу, що має бути повалений.

Так продовжується народження "Другої алжирської республіки", що буде більше відповідати сучасним потребам алжирців, понад 50% з яких становить молодь у віці до 30 років, що живе у великій скруті через брак робочих місць.

Алжир, мапа, для блогів

Тим часом на тлі чергових демонстрацій в структурі силових відомств Алжиру відбулися важливі зміни. Після відставки голови Служби загальної розвідки (Мухабарату) Башира Тартага 4 квітня цього року було віддано наказ про її перепорядкування Міністерству оборони. В період з 2015 до 2019 років це відомство контролювалося безпосередньо президентом.

Голова генерального штабу Національної народної армії Алжиру Ахмед Гаїд Салах продовжує консолідувати владу в своїх руках, ліквідувавши альтернативний силовий центр, який раніше контролювали висуванці клану Уджда — а сам клан очолювали брати Бутефліки. Повільний військовий переворот в Алжирі триває, але алжирці все ще мають сказати своє слово, щоб змінити свою країну назавжди.

Оригінал

Залиште свій коментар

Вибір редакції