Судан в замкненому колі історії

Дата публікації
Перегляди
661
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Судан в замкненому колі історії

Фото: ТСН.ua

Країна пережила п'ятий за часи незалежності військовий переворот — але ніщо не свідчить про те, що наступного не буде.

Народна революція в Судані перемогла. Країна переживає п'ятий успішний військовий переворот. Попередні відбулися в 1958, 1969, 1985 та 1989-му роках Пропрезидентський мітинг, що був анонсований на 11 квітня та мав відбутися під гаслами "Стабільність та безпека для Судану!", — скасовано, бо змінився керівник країни. Головна вимога народу щодо усунення президента — виконана. Мовлення телеканалів та радіостанцій в Судані призупинено в очікуванні комюніке від керівництва збройних сил до народу республіки.

Раніше стало відомо, що президента країни Омар Хасан аль-Башир, який від часів здобуття Суданом незалежності в 1956 році найдовше перебуває при владі, взяли під арешт. Це сталося вночі 10 квітня. Так само під варту взято його найближче оточення: керівник президентської гвардії, а також екс-міністр оборони Абдель Рахім Мухаммед Хусейн, керівник керівної в країні партії "Національний конгрес" Ахмед Харун і колишній віце-президент Судану Алі Осман Таха. Арешти тривають.

Важливим моментом є те, що поточний переворот є превентивним заходом. З окремих джерел стало відомо, що суданські ісламісти та низка вищих офіцерів NISS, а також командири сил народного ополчення, підконтрольні партії "Національний конгрес", також готували усунення аль-Башира саме на цей час.

Проте влада в країні перейшла не до NISS — місцевого аналогу КДБ, — а до військових. Сьогодні вони створили перехідну Раду (ПР) "Аль-маджліс аль-інтікаліюн" на чолі з генералом Авадом ібн Ауфом (1954 р.н.).

Є інформація, що аль-Башир втік з Судану, але деталі відсутні. Є ймовірність, що він досі перебуває у Хартумі. Тим часом тисячі людей зараз на вулицях Хартуму. Основна маса зосереджена біля штаб-квартири Головного командування Збройних сил. Страйк там триває від суботи 6 квітня.

Попередні відомості:

— Генерал Авад ібн Ауф планує взяти владу в країні на 1 рік, отже, саме стільки часу працюватиме Перехідна Рада. Тобто все відбувається за сценарієм військового перевороту 1985 року, коли генерал Абд ар-Рахман Сівар Дахаб так само повалив військову диктатуру генерала Джафара Німейрі (1969-1985 рр.) і через рік "перехідного періоду" передав владу цивільному уряду Садика аль-Махді.

— Авад ібн Ауф в кінці лютого 2019 згідно з указом аль-Башира був призначений на посаду першого віце-президента Судану. У минулому він очолював військову розвідку країни та обіймав посаду заступника начальника Генштабу, також Ауф працював на дипломатичних посадах, зокрема в Омані, після відставки в 2010 році. Очолює оборонне відомство з 2015 року. Саме від нього виходив заклик до силових структур країни, зокрема NISS, не застосовувати силу проти учасників протесту, які з 6 квітня проводять найбільший в історії Судану страйк біля штаб-квартири головного командування ЗС Судану.

Ауф так само, як і аль-Башир, є причетним до організації геноциду в Дарфурі, що забрав життя 300 000 осіб

Ауф так само, як і аль-Башир, є причетним до організації геноциду в Дарфурі, що забрав життя 300 000 осіб.

— На вулицях столиці розміщені додаткові підрозділи армії і бронетехніка. Поліція зникла з вулиць. Закрито міжнародний аеропорт Хартума.

— Де-факто влада втретє в історії Судану переходить до імаму тарікату Ансарія Садика аль-Махді. До цього він вже очолював уряд Судану в період 1966-1967 та 1986-1989 рр. Саме його свого часу вже колишній президент Судану аль-Башир усунув з посади в ході грудневого перевороту 1989 року. Тепер він повертається.

Історія Судану рухається по колу...

Оригінал

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
661
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація