А раптом завтра… Частина I. Готуємося до найгіршого

Читаючи ці поради, треба усвідомлювати, що їхня мета – попередити, а не налякати.

Цей блог був написаний в березні 2014 року, коли Росія вже анексувала Крим, але ще не почала наступ на Сході. Тоді здавалось, що гірше не буде, що нічого поганого більше не станеться, хоча підстави для побоювань були. І, на жаль, вони справдилися. Сподіваюсь, комусь ці поради стали в нагоді. Тепер ми опинилися перед обличчям нової загрози, а, як відомо, хто попереджений - той озброєний.

Досить необачно вважати, що якщо почнеться війна, доля звичайних людей буде першим пріоритетом для влади. Як показує історичний і актуальний досвід, проблемами цивільного населення займаються майже в останню чергу.

Тому до найгіршого варіанту розвитку подій слід підготуватися самостійно. Пропоную кілька важливих порад на цей випадок.

Вони складені з урахуванням офіційних норм цивільної оборони, досвіду людей, які пережили війну у Югославії та Грузії, особистого досвіду поводження у екстремальних ситуаціях, військової освіти та тренувань.

цхінвалі
osinform
Цхинвалі, Південна Осетія, 2008-й рік

Отже, уявімо - це сталося, почалася війна. Передусім варто мати на увазі наступне: місто, опинившись на лінії фронту, перетворюється на руїни, не працюють комунікації, немає їжі та медикаментів, по домівках, окрім військових, ходять озброєні банди мародерів, а життя людини коштує не більше автоматної черги.

Як то кажуть, краще бути живим параноїком, ніж мертвим оптимістом

Кожен неодноразово бачив таке по телевізору, щоправда, у новинах про Грозний, Дамаск, Цхинвалі... Саме тому місто краще залишити. Але яким чином? Що робити? Куди бігти?

З цієї причини про план дій треба подумати заздалегідь. Як то кажуть, краще бути живим параноїком, ніж мертвим оптимістом. Тим паче, що від цього залежить не тільки ваше власне життя, а майбутнє ваших близьких та родини. 

Війна в Сирії
Фото EPA/UPG
Сирія, 2013-й рік
По-перше, план дій, як справжня доктрина, має бути написаний на папері, бо у стресовій ситуації навіть геній його не згадає, а струму в розетках може вже і не бути.

Доктрина починається з тригера – умови, коли її необхідно застосувати. Приклад: "місто почали бомбити", "державні установи проводять евакуацію", "у місті чути автоматні черги". Це потрібно, щоб встановити певну межу, перетин якої означає початок дій, а не подальше лежання на дивані з думкою, що "гірше вже бути не може".

Головною частиною доктрини є мета, яка повинна мати фізичне відображення: "дістатися селища С…", а не "врятувати родину". Бо "врятувати" - це надто загально, а "дістатися селища С…", де є родичі або дача – досить конкретна ціль.

Саме виходячи з кінцевої мети, складаються послідовні пункти доктрини, які логічно витікають один з одного. Наприклад:

1. Взяти зібраний рюкзак (зелений лежить на балконі ліворуч), перевірити його комплектність у відповідності до списку...

2. Перекрити воду, газ, викрутити пробки, зачинити вікна...

3. Залишити місто у напрямку...

4. Дістатися селища...

До виконання доктрини необхідно приготуватися: спакувати необхідні речі, купити продукти довготривалого зберігання тощо (докладніші поради читайте у наступному блозі).

Якщо доктрина знадобилась, тригер спрацював, відкриваємо написаний заздалегідь і у спокійному стані документ та читаємо перший пункт. Виконуємо. Поступово залучаємо до його виконання родину.

Вулиці Симферополя після референдуму_12
Reuters
Сімферополь, Україна, 16 березня цього року

Так, будуть істерики та нерви, будуть крики "Я не залишу свій дім", "Ми не дійдемо", "Сусідка сказала, що все вже закінчилося". Але прості дії заспокоять швидше, ніж слова.

І в той час, коли інші будуть у паніці скуповувати якусь їжу, ви вже будете виходити всією родиною з дому з необхідними речами та чіткою метою.

У наступних блогах будуть ретельно розглянуті найбільш поширені екстремальні ситуації під час військових дій, у яких необхідно діяти чітко і бажано без помилок.

Ці поради були складені з одним єдиним бажанням - щоб вони ніколи не стали у нагоді.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: