Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ці тропічні красуні можуть цвісти у квартирі і двічі, і тричі на рік — якщо створити для них комфортні умови. Або ж навпаки.

Досить ставитися до орхідеї, як до одноразової квітки: тропічна красуня може цвісти у квартирі двічі і тричі на рік. А орхідеї популярного сорту Фалінопсис взагалі здатні ледь не до безперервного цвітіння.

Спонукати орхідеї до цвітіння можна методом батога і пряника. Почати, звісно, краще з пряника — створити орхідеї умови для комфортного життя.

МЕТОД КАЛАЧА

Ґрунт

Орхідея не оцінить жирного українського чорнозему. Тропічним красуням потрібен навіть не ґрунт, а спеціальний субстрат із хорошим дренажем. Адже орхідеї — рослини-епіфіти. Це означає, що ростуть вони, фактично, у повітрі, примостившись на стовбурах чи гілках дерев.

Поживні речовини отримують із вологого повітря та тонкого шару гумусу, який накопичується на корі дерев. Аби не специфічні вимоги до температури й вологості, орхідеї можна було би вважати справжніми аскетами рослинного світу.

Пересаджувати орхідеї варто, якщо їхнє коріння почало занадто активно визирати із горщика. Ґрунт можна купити готовий або зробити самостійно. Якщо маєте бажання та натхнення, ось рецептом ґрунту для орхідей від експерта "Сніданку з 1+1" Наталі Підлісної.

Субстрат для орхідей:

  • соснова кора (шматочки 3-6 см);
  • деревне вугілля або активоване вугілля;
  • мох Сфагнум;
  • кокосове волокно;
  • верховий торф;
  • цеоліт.

ВідеоСекрети догляду за орхідеями від Наталі Підлісної

Орхідея не любить яскраве світло і велику кількість води. Наталя Підлісна розповіла, як правильно доглядати за орхідеями.

Секрети догляду за орхідеями від Наталі Підлісної

Світло

Світла має бути багато. У природі орхідеї "видерлись" на дерева, щоб в тропічному лісі бути ближче до світла. Для росту і цвітіння їм потрібні 12 годин світла на добу. Відтак узимку орхідеї необхідно підсвічувати. Найкраще взяти для цього фітолампу. Також підійде звичайна довга світлодіодна лампа білого світла, які зазвичай використовують для підсвічування робочої зони на кухні.

Вода

Орхідея не витримує сухого повітря — через брак вологи може зупинитися її ріст, а квітки та бутони — засохнути. Аби наблизити вологість квартирного повітря до тропічних показників, поставте поруч з орхідеєю блюдце з водою та регулярно її обприскуйте.

Щоби корені не гнили — поливайте орхідею, коли субстрат повністю просохне. Однак у період перед та під час цвітіння — зробіть полив частішим.

Добрива

Для стимулювання цвітіння "підгодовуйте" рослину калійними та фосфорними добривами. Азотні добрива з "раціону" виключити.

Особливі умови

Орхідея не любить переїздів. Щоб рослина почувалася комфортно, оберіть для неї стабільне місце з хорошим освітленням, без протягів. А ще потрібне тепло й імітація "прохолодної" тропічної ночі. В ідеалі добовий перепад температур має складати 4-6 градусів.

Це все були пряники. Але може статися, що отримавши їх усі, орхідея все одно не квітне. Саме через надлишок комфорту! Навіщо цвісти зараз, давати насіння й розмножуватись зараз? Куди квапитись, якщо живеш, немов в у раю? Рости собі листочки й корінці примножуй.

Такій примхливій рослині варто влаштувати "шокову терапію". Орхідея має відчути загрозу для життя і тоді у неї спрацює інстинкт продовження роду, вона терміново зацвіте. Не для того, аби порадувати господаря, звісно, а щоби дати насіння. Чим же налякати орхідею? Переходимо до батога

МЕТОД БИЧА

Посуха

Припиніть поливати орхідею. Якщо досі ви поливали рослину кожні 7-10 днів — зробіть перерву на три тижні. Загроза посухи може спонукати до термінового цвітіння. Ледве помітите бутони, влаштуйте часте поливання — кожні 4-5 днів.

Холод

Стимулювати цвітіння можна холодом. Відносним, звісно. Винесіть орхідею на 2-3 години до прохолодного приміщення — +15 градусів буде саме те.

орхідея
pixabay.com

Хірургія і гормони

Якщо доросла орхідея (маючи 7-8 листків) не бажає квітнути ані після посухи, ані після охолодження, залишається останній засіб — безвідмовний. Квіткові бруньки слід оголити ножем та змастити цитокініновою пастою — це гормональні ліки від "безпліддя" для рослин. Уже за тиждень орхідея розквітне.

Залиште свій коментар

Вибір редакції