Бути пожежником: жодного міцного сну і квести з пошуку гідрантів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Лише один день у пожежниках повністю змінив моє уявлення про цю професію.

Один день в іншій професії. В рамках проекту "Професії. Сніданок" я  випробовую на собі чужі роботи, на 24 години перетворюючись із журналіста на кондуктора, пожежника, працівника РАГСу тощо. Головне моє завдання - зрозуміти, в яких умовах хто працює, скільки заробляє, що їсть і як відпочиває.

 

Випробувати на собі професію — часто, повністю її для себе відкрити. Наприклад, пожежники. У моїй уяві — це людина в протипожежному костюмі, яка ллє воду на вогонь. Знаю, це може здатись смішним. Однак, саме так я собі уявляю пожежника. Уявляла...

Всі пожежники України працюють доба через три. Раніше було через дві, однак у 90-х стало зрозуміло — за цей час бійці не встигають відпочити. Сьогодні вони мають між змінами три дні, але замість відпочивати майже кожен пожежник у вихідні працює на другій роботі. Бо зарплатня в них — від 6 тисяч гривень.

Спить як пожежник — так кажуть про чийсь міцний сон. Але насправді  сон пожежника тривожний, такий собі сон в очікуванні: в будь-який момент може увімкнутись тривога. Можливо, в частинах, де трапляється один-два виклики на місяць, вони сплять таки міцно. У мегаполісах  ж спати в робочу зміну у них немає часу. У Києві є пожежники-рекордсмени, у яких за день було 17 викликів.

До речі, кожен п’ятий виклик — хибний. Іноді пожежники вилазять на балкон, з якого валить дим, 3-й поверх, вони вже там — а то люди сидять смажать шашличок (історія з життя). А іноді людям просто весело, і вони заради розваги викликають пожежників...

І тут у мене питання: народ, ви серйозно? Заради розваги? Так, це дуже красиво: три пожежні машини (саме стільки виїжджає на пожежі в будинках, якщо горить сміттєвий бак — одна) несуться містом, світяться, ревуть сирени, але... Прибувши за адресою, пожежники мають прочесати будівлю, підвал і верхній поверх у повній амуніції (до 20 кілограмів) у пошуках диму. Ліфтами користуватись не можна.   

Так от, це — невесело. Навіть виїзд на хибний виклик дуже виснажує. Не кажучи про те, що поки рятувальники когось "розважають", десь може бути реальна пожежа.

Відео Як працює пожежник – Ірина Гулей спробувала себе в екстремальній професії

Якщо ж насправді щось горить, алгоритм той самий: на виклик виїжджають 3 машини, в кожній по 4 людини. Перша команда гасить вогонь, друга — відповідає за забезпечення водою. Вода в автоцистернах завжди є, але давайте рахувати: в такій цистерні 2300 літрів води. Якщо на пожежі працює один рукав, то води вистачить на 7-8 хвилин. Якщо рукавів кілька — вода вичерпується за лічені хвилини.

Тому повертаємось знову до хлопців із другої машини — вони шукають гідрант, щоб підключитись до прямого постачання води. Часто пожежникам доводиться доволі довго бігати у пошуках вільного гідранта: знайшли один — на ньому припаркована машина, знайшли другий — біля нього припаркована машина так, що підключитись важко, третій, четвертий...словом, пошуки джерела води перетворюються на справжній квест. І знову ж таки: люди, ви серйозно?

Один день пожежника, для блогів_4
ТСН

Найцікавішими для мене стали забобони пожежників. Із випробуваних мною професій у пожежників поки що найбільша кількість забобонів — мабуть, тому, що їхня робота пов’язана зі смертю. Отже, пожежники не прощаються одне з одним і не кажуть "добраніч" — зазвичай це "до нічного виклику".

Також вони не перуть своїх бойовок і не миють касок під час зміни — інакше буде виклик. Ігор, 27-річний пожежник, розповів, що в таки штуки не вірив, поки одного разу не помив до блиску каску. Буквально через декілька хвилин — виклик. Горів будинок, у якому Ігор мало не залишився назавжди. Тому каску під час зміни не миє.

Один день пожежника, для блогів_13
ТСН

Один день пожежника, для блогів_5
ТСН

Мені від початку було цікаво, чи дійсно жінка не змогла б бути пожежником. Остаточне — ні. Це надзвичайно важко: витягнути потерпілого, бігти в повній амуніції з рукавами води по задимлених поверхах, та, навіть, елементарно піднімати кришки люків (50 кг), щоб під’єднати пожежний гідрант — це неможливо.

Один день пожежника, для блогів_12
ТСН

Однак, я назавжди запам’ятаю, що у пожежників не балони з киснем, у них кисневий апарат, вони не "тушать" пожежі, вони їх гасять, у них не шланги — у них рукави. І найбільше вони бажають, щоб їхні рукави лишались сухими.

Сухих вам рукавів!

Фотогалерея На власному досвіді: як це — бути пожежником (15 фото)

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції