Чому українська влада потребує перезавантаження

Останні події в на сході та півдні України засвідчили практично повне фіаско тамтешніх місцевих та центральних органів влади, які виявилися неспроможними протистояти розгулу бандитизму та екстремізму.

Україна хронічно займає останні місця в усіх світових рейтингах щодо інвестиційної привабливості. У нас одні з найбільш корумпованих суди, контролюючі та правоохоронні органи, у нас чи не найскладніша та найзаплутаніша податкова система в світі, наша бездуховна влада мотивована не на служіння людям та державі, а майже виключно на власні "хапальні рефлекси"...

Маємо масу прикладів, що підтверджують ці негативні рейтинги – від всеукраїнських "золотих батонів" до відомих корупційних скандалів місцевого рівня.

І, безсумнівно, наш Майдан виник як всенародний зсув для зламу цієї дикунської системи егоїзму та несправедливості. Корумпованість, казнокрадство, нелюдяність, несправедливість, хамство з самої верхівки і аж до влади на місцях – це ознаки системи, яку ми повинні зламати в пам'ять про наших героїв…

Люстрація – як юридично оформлена для негідних корумпованих чиновників, суддів, правоохоронців, так і через сито виборів рад всіх рівнів – від Верховної до місцевих, - вимога часу. Без перезавантаження влади поступ України до європейських стандартів та цінностей виглядає сумнівним.

Останні події в на сході та півдні України засвідчили практично повне фіаско тамтешніх місцевих та центральних органів влади, які виявилися неспроможними протистояти розгулу бандитизму та екстремізму.

Депутати усіх рівнів не змогли виробити єдину стратегію та тактику поведінки, яка б зумовила налагодження миру у вказаних регіонах, поставивши тим самим під загрозу проведення в Луганській та Донецькій областях не лише виборів президента, але й решту передбачених Конституцією легітимних актів народного волевиявлення.

Ще допоки не ясно, яким чином буде розвиватися ситуація на Сході та Півдні країни, але вже зараз зрозуміло: як би не закінчились вибори голови держави, новообраний президент зіткнеться з низкою проблем, котрі будуть не лише заважати ефективно керувати країною, але й поставлять під сумнів функціонування державної системи на макро- й мікрорівнях.

Одним з каменів спотикання на цьому шляху може стати активна протидія тих депутатів Верховної Ради, обласних та місцевих рад, які не визнають легітимності новообраного голови держави та відмовляться (в тій чи іншій формі) вести з ним конструктивний діалог.

Безумовно, майбутньому гаранту Конституції потрібно буде якомога скоріше та ефективніше вирішите це болюче питання, адже від його вирішення залежить, наскільки швидко Україна відійде від стану, в якому перебуває зараз та стане на шлях відновлення – в політичному, економічному та соціальному сенсі.

На мій погляд, країні вкрай потрібне невідкладне перезавантаження влади на всіх рівнях, а особливо – на рівні Верховної Ради, адже саме цей орган, згідно змін до Основного Закону, стане найбільш впливовим в життєдіяльності нашої держави. Треба, щоб до лав депутатів Верховної Ради прийшли справжні патріоти, люди, які здатні жертвувати всім заради процвітання країни.

Це не повинні бути голослівні політикани, задача яких – просиджувати депутатську зарплату та прогулювати сесійні засідання. До парламенту повинні прийти перш за все професіонали, які вже щось зуміли зробити, досягли чогось суттєвого – задля того, щоб використовувати свій досвід у законотворчості.

Не секрет, що країні сьогодні потрібні закони, які нормалізують податкову систему, дадуть змогу закордонним інвесторам без остраху вкладати в нашу країну свої кошти та допомагати нам розбудовувати Україну як справжню європейську державу. Державу, в якій кожний громадянин буде знати, що він захищений – в політичному, економічному та соціальному плані. Я переконаний, що без невідкладного перезавантаження законотворчої та, як наслідок, виконавчої влади, нам не вдасться подолати корупцію та виконати наказ Майдану на радикальну зміну соціально-політичного ладу в Україні.

Залиште свій коментар

Вибір редакції