Швидка реставрація старого стола

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Власники стола хотіли його викинути — а тепер у нього триразове харчування і насичене світське життя на відкритій веранді.

Нещодавно я відкрила для себе новий метод оновлення меблів за допомогою гумового штампа. Спосіб непристойно швидкий, надзвичайно ефектний і вельми недорогий.

Полірований обідній стіл із доби дефіцитних 70-х потрапив до мене в майстерню, коли приятелі затіяли великий переїзд із капітальним ремонтом. Старий стіл віддавали зі словами "хочеш, пофарбуй, а хочеш — спали". Попри порепаний лак, стіл мав цілком міцну основу та фігурні ніжки з натурального дерева. Цим і підкупив, бо коли я бачу деталі з натурального дерева, готова морочитися — знімати старий лак, шліфувати, полірувати, тонувати.

Радянський стіл "до" та "після" Радянський стіл "до" та "після"

НІЖКИ

Оновлений стіл за моїм задумом мав стати вуличним, і готувала я його до життя у саду, пекучого літнього сонця, ранкової роси та рясних дощів. Тому відшліфовані ніжки вкрила аквалазуррю кольору "махогон". Відтінок насичений і немаркий. Аквалазур — це щось середнє між акриловою фарбою і лаком. Швидше, акриловий лак (без запаху і шкідливих випарів, водорозчинний) у який додають кольоровий пігмент.

Реставрація столу, для блогів_3
фото: Ольга Пахар

Зазвичай я купую аквалазур вітчизняного виробництва вартістю близько 200 грн за літр. Нещодавно виробники почали фасувати її у невеличкі ємності від 100 мл — для цього стола цілком достатньо. Основу стола я також вкрила аквалазуррю у три шари — вийшов глибокий червоно-шоколадний колір.

Що важливо, коли фарбуєте аквлазуррю. Наносити її краще губкою (половинка звичайної кухонної цілком підійде), уздовж деревних волокон, і залишки фарби витирати ганчіркою, не чекаючи, доки висохне. Таким чином вдається досягти рівномірного шару без напливів. Кожен наступний шар робить колір глибшим і насиченішим.

СТОЛІВНИЦЯ

Столівниця направду була найгіршою частиною старого стола. ДСП, вкрите шпоном, точно не віднесеш до матеріалів довговічних та цінних. До того ж лак безнадійно стерся, а довге життя лишило численні плями. Тому я вирішила, що столівницю однозначно мінятиму до непізнаваності і випробую  нещодавно освоєний метод нанесення фактури деревини з допомогою гумового штампа.  Сам штамп можна купити у крамничках товарів для рукоділля або замовити через інтернет — вартість близько 100 грн.

Фарбування зазвичай двошарове, але я вирішила нижнім шаром знехтувати — мене цілком влаштовував нерівномірно коричневій колір столівниці. Тому я її знежирила, злегка почовгала дрібнозернистою наждачкою і вкрила прозорим водорозчинним ґрунтом для дерева. 

Реставрація столу, для блогів_6
фото: Ольга Пахар

Далі настала черга роботи зі штампом. Для неї в акрилову фарбу зазвичай додають уповільнювач висихання (така собі прозора желеподібна речовина, продається в крамницях для рукоділля). Але я вирішила, що спробую без нього обійтися, адже фарбуватиму своєю улюбленою акриловою емаллю для вікон та радіаторів. Є така фарба вітчизняного виробництва — фарбує по фарбованому і метал і дерево, і ДСП, та ще й не смердить зовсім.

Уздовж столу я нанесла смужку фарби завширшки 8-10 см, при цьому навіть не фарбувала, а щедро квацяла пензлем. Цю операцію важливо зробити швидко, доки акрилова поверхня не схопилася. А далі починаються "чари" творення дерева.

Реставрація столу, для блогів_7
фото: Ольга Пахар

Ставиш на пофарбовану смужку штамп, та проводиш з одного краю столу до іншого. При цьому злегка покачуєш округлу поверхню штампу. За рахунок цих коливань рельєфна поверхня штампа утворює "річні кола" та "сучки". І далі, не збавляючи темпу, малюємо сусідню смужку тією ж акриловою емаллю, але трохи іншого тону. Я використовувала три спокійні відтінки бірюзи і беж.

Фарбування усієї столівниці забирає 15-20 хв. Акриловій емалі необхідно дати повністю висохнути. За інструкцією, це 12-24год. Після цього — акриловий лак для зовнішніх робіт. На моє переконання, у випадку вуличних меблів його багато не буває. Можна і 4, і 8 шарів нанести, тим більше, що сохне він за хорошої літньої погоди дуже швидко.

Реставрація столу, для блогів_5
фото: Ольга Пахар

Реставрація столу, для блогів_4
фото: Ольга Пахар

Коли господарі столу побачили результат — непотрібний предмет відразу став потрібним і поїхав на їхню дачу. Тепер у нього триразове харчування і насичене світське життя на відкритій веранді.  За своє творіння я рада, а господарям рекомендую на зиму занести стіл у закрите приміщення. 

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції