Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
П'ятниця Великої Жертви

Хрест – це Ключ, яким відкриваються двері Царства Небесного для всіх нащадків Адама, якого було вигнано з Раю.

Щоб поновити в пам'яті те, що відбувалося в Єрусалимі саме тієї П'ятниці, достатньо подивитися фільм Мела Ґібсона. Але краще перечитати Євангелія. До речі, зробити це можна на сайті ОТЧЕНАШ.укр просто зараз у Велику П'ятницю або Страсну Суботу.

Мені ж хочеться поговорити про символи і сенси Хреста і Хресної Жертви Христа.

Христос приніс Себе в Жертву за нас. Хоч і були зрада, ув'язнення, наклеп, неправедний суд, знущання, хресна дорога і розп'яття руками римських воїнів, це була добровільна жертва. Всі ці страждання були потрібні ще й тому, щоб жертва була реальною.

Боголюдина Христос виправив помилку першої людини Адама.

Але зрозуміти християнське шанування Хреста можна тільки у світлі Воскресіння.

Для нас-християн Хрест не є знаряддям страждань і смерті, а є символом Воскресіння. Хрест і Воскресіння нерозривно пов'язані. Кожного разу, коли ми вшановуємо Хрест, ми співаємо: "Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і Святе Воскресіння Твоє славимо!" І тоді, коли ми будемо прославляти Воскресіння, ми згадаємо і про хресну жертву: "Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав…"

Хрест – це Ключ, яким відкриваються двері Царства Небесного для всіх нащадків Адама, якого було вигнано з Раю.

Голгофа
www.orthodox-jerusalem.ru

Хрест – це "+" - плюс, знак додавання, знак єднання. Хрест єднає земне і небесне. Хрест єднає людей з Богом.

Хрест – це компас і дороговказ, а ще це символ проповіді християнства в усіх частинах світу і на всіх континентах.

А ще Хрест – це знак приналежності до християн, бо всі ми або носимо хрестики, або зображуємо хрести в своїх храмах чи маємо вдома як знак приналежності до християнства.

Ми ставимо хрести на цвинтарях і могилах, бо віримо у загальне воскресіння мертвих і вічне життя.

А ще Хрест для нас – це приклад жертовного служіння людям. Так вчинив наш Бог, який любить нас незалежно від того, добрі ми чи злі, слухняні чи непокірні, віруючі чи агностики.

І такими маємо бути ми – християни. І шлях до нашого воскресіння у Христі лежить через "голгофу" власного життєвого хреста, який ми маємо пронести гідно.

До речі, напевно, не випадково, що в українській мові слово "Хрест" пишеться з літери "Х", яка сама є хрестом тієї форми, якої був хрест апостола Андрія Первозванного. Того самого, який дійшов до київських берегів і пророкував, що тут буде велике місто і багато християн.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook и стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції