Як обрати ідеальний рушник

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Взірцевий банний рушник має чудово вбирати вологу, довго служити та бути безпечним.

У мене особлива любов до водних процедур. У періоди найнапруженішої праці 5 хвилин в душі заміняють мені годину сну, а розтирання цупким рушником компенсують відсутність часу на масаж і косметолога. Як же обрати якісний рушник для ванної? Я зібрала докупи десятки порад і відгуків та спробувала створити портрет ідеального банного рушника — у фактах і цифрах.

 

Ідеальний банний рушник, інфографіка
ТСН.ua

 

СКЛАД

Найкращими рушниками для ванної вважають бавовняні. І небезпідставно — бавовна гігроскопічна, добре вбирає вологу і швидко сохне.

 

Рушники, для блогів_15
ТСН.ua

 

ТОВСТИЙ ЧИ ТОНКИЙ?

Фахівці визначають якість рушників за щільністю полотна. Один квадратний метр якісного махрового рушника має важити від 450 до 600 грамів — такому рушникові є куди вбирати вологу.

Що ж продають у наших магазинах? Я об’їздила з контрольними закупками базари й мережеві гіпермаркети, фірмові крамниці українських виробників і магазини європейських брендів. Купувала рушники різної якості і розміру. Обчислювала площу. Далі зважувала і вираховувала щільність.

Найлегшим виявився базарний рушник із візерунком у стилі "пожежа в джунглях". За умови розміру 70х140 він важив 284 г. Відповідно, мав щільність 290 г/м2.

 

Рушники, для блогів_3
ТСН.ua

 

Бюджетний рушник одного з українських виробників із фірмового магазину мав щільність 355 г/м2. До необхідного мінімуму у 450 г/м2 не дотягнув доволі суттєво. Щоправда, махрове полотно не українське, привозять його із Середньої Азії, як правило, уже зітканим.

 

Рушники, для блогів_12
ТСН.ua

 

У гіпермаркеті вдалося купити значно щільніші рушники українського і турецького виробництва. А найвищу щільність продемонстрував рушник із інтер’єрного магазину європейського бренду — 510 г/м2.

 

Рушники, для блогів_4
ТСН.ua

 

Фахівці запевняють, що чим щільніший рушник, тим краще він вбиратиме вологу і довше служитиме. Однак різниця у вазі може сягнути 200 г, а важкий рушник до вподоби не всім.

ВИСОТА ВОРСУ

Просторами інтернету шириться ідея міряти висоту ворсу олівцем, мовляв, у хорошому рушникові він має потонути.

 

Рушники, для блогів_13
ТСН.ua

 

Але цей міф мені доведеться розвіяти: діаметр стандартного простого олівця — 7 мм, поза тим як для банного рушника еталонною вважається висота ворсу у 5 мм.

 

Рушники, для блогів_2
ТСН.ua

 

ЖОРСТКИЙ, М’ЯКИЙ І ЩЕ М’ЯКІШИЙ

Трапляються бавовняні рушники, якими після душу можна зробити пілінг, а є ніжніші за шкіру немовляти. Є такі, що вбирають воду миттєво. А є ті, якими витертися вдається лише з третього разу. В чому причина?

Справа в тому, що бавовна від бавовни різниться.

У різних країнах — різні умови вирощування. За оптимальної погоди у бавовняних коробочках визрівають довгі волокна. Тому найбільше цінується бавовна, вирощена у Єгипті. Вона ніжна і дорога, з неї переважно виготовляють дитячі рушники та рушники преміум-класу. Бавовна з короткими волокнами значно жорсткіша, гірше вбирає воду, але міцніша і краще тримає форму.

 

 

Винахідливі виробники основу для рушника тчуть із бавовни з короткими волокнами, бо вона міцна і дешева. А махрове волокно виплітають із бавовни з довгими волокнами, дорогої і м’якої. Покупці в результаті отримують якісний продукт за прийнятною ціною.

В магазині перевірити, з яких саме волокон зіткано рушник, не вдасться. Але вдома легко провести тест зі скотчем. Приліпіть шматочок прозорого скотчу до полотна і різко відірвіть його. Чим більше волокон приліпитилося — тим вони коротші.

 

Рушники, для блогів_16
ТСН.ua

 

М’якість рушника залежить ще й від того, як скрутили бавовняну нитку. Є нитки одинарного і подвійного скручування. Рушники із бавовняної нитки подвійного скручування міцніші, служать довше і краще вбирають вологу. Але не такі ніжні, як рушники з ниток одинарного скручування.

Що можна перевірити в магазині?

  • Етикетка. Перевіряємо склад, і сподіваємось, що виробник нас не обманув.

 

Рушники, для блогів_10
ТСН.ua

 

  • Запах. Яким би прекрасним не був матеріал, виробник завжди може зіпсувати його неякісними барвниками. Тому нюхайте рушник. Виріб з неприємним різким запахом може становити небезпеку для здоров’я.
  • Фарба. Протираємо рушник паперовою серветкою. Якщо серветка стала кольоровою — фарба нестійка, і рушник швидко вилиняє з невідомими побічними наслідками для нашої шкіри.

 

Рушники, для блогів_9
ТСН.ua

 

  • Ворс. Мацаємо, щупаємо, гладимо, шкрябаємо нігтями чи каблучкою. Якщо волокна витягуються, значить, рушник зітканий неякісно і швидко втратить свою красу.
  • Основа. І, наостанок, дивимося на сонце або на яскраву лампу. Перевіряємо на просвіт, наскільки щільно і рівномірно зітканий рушник. Неякісний рушник буде світитися, неначе решето. Довго він не прослужить. 

Внизу зліва — неякісний рушник, справа — той, який може прослужити довго.

 

Неякісний та якісний рушник на світлі Неякісний та якісний рушник на світлі

 

РУШНИКОВІ НОВИНКИ

Мікрофібра

Так, це стовідсоткова синтетика. Але завдяки сучасній технології виготовлення рушники із мікрофібри непогано вбирають вологу. Здатність швидко висихати (втричі швидше за бавовняні) та легкість роблять їх знахідкою для туристів і мандрівників. Рушник із мікрофібри щільно скручується і займає мало місця у рюкзаку.

Бамбук

Бамбукові рушники на ринку — новинка. Тому довкола них багато міфів. Зокрема, розповідають про їхню неймовірну екологічність. Мовляв, бамбук — це ж трава, і тому на відміну від бавовни не потребує добрив та гербіцидів. Але це лише половина правди про бамбук.

Із нього роблять два різновиди волокон: бамбуковий льон на бамбукову віскозу. Різниця між ними настільки суттєва, що в багатьох країнах світу виробників  зобов’язали робити спеціальне маркування. Бамбуковий льон — справді екологічне волокно, яке виготовляють механічним способом, із додаванням натуральних ферментів. Технологія подібна до тієї, за якою виготовляють волокна з льону й конопель. Цінується бамбуковий льон високо, і вироби з нього відносять до преміум-класу.

 

Цінується бамбуковий льон високо, і вироби з нього відносять до преміум-класу. Інша справа — бамбукова віскоза

 

Інша справа — бамбукова віскоза. Серцевину бамбука спочатку розм’якшують лугом(NaOH), а далі обробляють сірковуглецем (CS2). Кожна формула — суцільне втілення "екологічності"! Отриману масу пропускають крізь сито і вичавлюють волокна. Токсичні залишки вимивають. Тому сама пряжа вважається безпечною, чого не скажеш про процес її отримання. Таке виробництво однозначно є небезпечним для довкілля.

Випускати бамбукову віскозу почали у Китаї, у 2000 році. За цей час на внутрішньому китайському ринку бамбукова віскоза суттєво посунула бавовну і нині масово експортується. При цьому її настільки активно просували на ринок саме в якості екологічного, природнього матеріалу, що в деяких країнах постачальників почали карати за введення споживачів в оману і заборонили називати  бамбукову віскозу натуральним чи органічним матеріалом. Бамбукову віскозу в Китаї активно закуповує Туреччина, де ми традиційно купуємо чимало текстилю. 

 

 

На перший погляд, це антиреклама бамбукових рушників. Але насправді єдине моє бажання, щоб ви робили вибір із широко розплющеними очима. Тому далі про принади: ніжність, м’якість, міцність, гігроскопічність, легкий блиск, гіпоалергенність — усе це про бамбукові рушники. Бамбукове волокно вбирає воду в 1,5-1,7 разів краще за бавовну. Але саме через це бамбукові рушники довго сохнуть. Сушити їх на гарячій сушарці не можна (прати в гарячій воді теж) — волокно ж бо штучне.

Бамбукове волокно містить спеціальну антибактеріальну речовину —  "бамбу бан". Навіть після п'ятдесяти циклів прання бамбукова тканина зупиняє ріст бактерій. Але… На споживацьких форумах чимало скарг, що бамбукові рушники пліснявіють через те, що в умовах нашого клімату не можуть швидко висохнути.

 

Рушники, для блогів_1
ТСН.ua

 

Бамбукові рушники надзвичайно приємні на дотик (бамбукова віскоза тонша за бавовняну нитку) і дарують легку прохолоду. Тому їх цінують у якості пляжних рушників.

Вони міцніші за звичні бавовняні, тому за ідеальних умов служитимуть довго. Натепер вони і дорожчі за них, але за умови високого попиту — ціна може скоро впасти.

Евкаліпт

Евкаліпт, як і бамбук, нерідко використовують у суміші з бавовною. Виробники запевняють, що волокна з целюлози евкаліпта (тенсел) надзвичайно м’які та володіють бактерицидними властивостями так само, як і ефірні олії із його листя. До бавовни додають 10-15% евкаліптового волокна, і при цьому ціна рушника сягає 800-900 грн.

Вдалих вам рушників і легкої пари!

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції