Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
День народження королеви української поезії. П'ять цікавих фактів про Ліну Костенко

1987 року Костенко видала роман у віршах "Маруся Чурай", за який була відзначена Шевченківською премією.

Сьогодні - 19 березня - день народження однієї із найвідоміших українок сучасності - Ліни Василівни Костенко. Їй виповнюється 89 років. 

Ліна Костенко – душа та королева української поезії, жива легенда. Її твори вивчають у школах та університетах. Усе своє життя вона відкрито говорить правду про владу. Попри популярність поетеса не любить надмірної уваги до себе та не зустрічається із журналістами.

"Сніданок з 1+1" зібрав п'ять цікавих фактів про Ліну Костенко. 

ВідеоПисьменниця, що мріяла стати льотчицею: 5 цікавих фактів про Ліну Костенко

Усе своє життя вона не боялася влади та відкрито говорила правду. Та вже 9 років вона мовчить,  не зустрічається із журналістами і уникає будь якої уваги. Сьогодні - день народження у Ліни Костенко - однієї із найвідоміших українок сучасності.  Сніданок зібрав 5 цікавих фактів про Ліну Костенко.  

Письменниця, що мріяла стати льотчицею: 5 цікавих фактів про Ліну Костенко

Ліна Василівна Костенко — українська письменниця, поетеса-шістдесятниця, Лауреатка Шевченківської премії (1987), Премії Антоновичів (1989).

2010 року, після фактично двадцятирічної перерви, письменниця презентувала своїм читачам і шанувальникам прозову книжку "Записки українського самашедшего".

У лютому 2011 року вийшла поетична збірка Ліни Костенко "Річка Геракліта", куди ввійшли раніше написані вірші та 50 нових поезій, а через рік, 2012 року у видавництві "А-ба-ба-га-ла-ма-га" вийшла поетична збірка "Триста поезій. Вибране".

Письменниця два роки тому приєдналася до гуманітарної акції "Другий фронт АТО". Ліна Костенко передала на фронт кілька збірок своїх поезій із побажаннями та словами підтримки. 

У липні 2018 року підтримала відкритий лист українських діячів культури до ув'язненого у Росії українського режисера Олега Сенцова

Нагадаємо, "Книжковий Арсенал" переміг у Лондоні як найкращий літературний фестиваль року. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції