До п'ятої річниці перемоги Майдану вийшла друком перша українська книга з елементами перформансу

До п'ятої річниці перемоги Майдану вийшла друком перша українська книга з елементами перформансу

Це арт-проект ВІДЛІК, що являє собою своєрідний атлас України на старті новітнього періоду історії – власне, і започаткованого Майданом.

Ми бачимо бронзові кола з назвами міст країни на Майдані Незалежності, зафіксовані в тому вигляді і в тому контексті, в якому їх застав кінець протистоянь на вулиицях столиці: розібрана бруківка, голий пісок, кіптява на землі... Автор наводить демонстративно відсторонені світлини, наслідуючи скануючій камері "Сталкера" Андрія Тарковського. Проте має намір залучити читача не лише до спостереження (нехай і емоційно хвилюючого): сторінки з окупованими містами (Донецьк, Луганськ, Севастополь, Сімферополь) раптово випадають з книги, і читач має з цим щось робити. Спонукати до дій – нехай на перший раз символічних – є одним із завдань проекту.

Автором та меценатом видання є Всеволод Ковтун, фотограф та книжковий дизайнер, що створив, зокрема, документальний проект "УКР.ИТТЯ" (у шорт-лістингу Премії за найкращу фотокнигу Центральної та Східної Європи 2017-2018 рр.), а також кілька перформативних видань, надрукованих за кордоном. "ВІДЛІК" - перший перформативний книжковий проект стовідсотково втілений в Україні.

Він є зразком не лише концептуальних, а й поліграфічних рішень. Книгу ретельно виготовлено на базі "Адеф-принт" – на тих самих потужностях, якими свого часу було надруковано факсимільну копію славнозвісного історичного Пересопницького Євангелія, на якій складають присягу Президенти України.

Наразі книга існує у парі десятків примірників.

Повʼязані теми:

Наступна публікація