Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Двоє українців стали претендентами на шведську премію пам'яті Астрід Ліндґрен

Усього цьогоріч на неї претендують 235 кандидатів із 60 країн світу.

Одразу двоє українців стали претендентами на Меморіальну премію Астрід Ліндґрен, яку вручають за внесок у розвиток дитячої та юнацької літератури.

Про це йдеться в сюжеті "Сніданку з 1+1".

Цього року до довгого переліку претендентів на нагороду потрапили і українські - письменниця Зірка Мензатюк та художник Кость Лавро. Зірка Мензатюк - авторка близько 20 дитячих та підліткових книжок, серед яких «Макове князювання» та «Таємниця козацької шаблі». Вона вже є лауреатом українських літературних премій, а також  міжнародного літературного конкурсу у США. 

Кость Лавро відомий оформленням дитячих книг. Його вже класичні зайчики й котики стали улюбленими образами сотень тисяч дітей. Права на графіку Лавра придбали відомі світові видавництва з США, Швейцарії та Франції.

Міжнародну премію пам’яті Астрід Ліндґрен вручають з 2002 року. Це одна з найбільш авторитетних міжнародних нагород у галузі літератури для дітей та підлітків. Цього року на премію претендують 235 кандидатів із 60 країн світу. Призовий фонд становить 5 мільйонів шведських крон.

Залиште свій коментар

Вибір редакції