Двоє українців стали претендентами на шведську премію пам'яті Астрід Ліндґрен

Дата публікації
Перегляди
480
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Двоє українців стали претендентами на шведську премію пам'яті Астрід Ліндґрен

Кость Лавро / Фото: УНІАН

Усього цьогоріч на неї претендують 235 кандидатів із 60 країн світу.

Одразу двоє українців стали претендентами на Меморіальну премію Астрід Ліндґрен, яку вручають за внесок у розвиток дитячої та юнацької літератури.

Про це йдеться в сюжеті "Сніданку з 1+1".

Цього року до довгого переліку претендентів на нагороду потрапили і українські - письменниця Зірка Мензатюк та художник Кость Лавро. Зірка Мензатюк - авторка близько 20 дитячих та підліткових книжок, серед яких «Макове князювання» та «Таємниця козацької шаблі». Вона вже є лауреатом українських літературних премій, а також  міжнародного літературного конкурсу у США. 

Кость Лавро відомий оформленням дитячих книг. Його вже класичні зайчики й котики стали улюбленими образами сотень тисяч дітей. Права на графіку Лавра придбали відомі світові видавництва з США, Швейцарії та Франції.

Міжнародну премію пам’яті Астрід Ліндґрен вручають з 2002 року. Це одна з найбільш авторитетних міжнародних нагород у галузі літератури для дітей та підлітків. Цього року на премію претендують 235 кандидатів із 60 країн світу. Призовий фонд становить 5 мільйонів шведських крон.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
480
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація