Філіп Сендс: Східно-Західна вулиця. Повернення до Львова

У цій книжці можна водночас прочитати історичну детективну історію, історію родини й трилер.

Юрист-міжнародник Філіп Сендс отримав запрошення прочитати для студентів-юристів лекцію у Львові і вирішив, що це є чудовою нагодою відкрити для себе місто свого дідуся, який не любив розповідати про минуле. Це стало початком роботи над книжкою, яка триватиме понад сім років.

Він вибудував подорож-медитацію, у якій розмірковує, чому Львів став точкою відліку сучасного міжнародного права, який стосунок до цього мають найвидатніші юристи-міжнародники Лаутерпахт і Лемкін, чиї зусилля призвели до того, що терміни "злочини проти людяності" та "геноцид" включили до суду у Нюрнберзі. 

Із уривком книжки від Видавництва Старого Лева можна ознайомитися на сайті.

***

         Мілен скерувала мене до однієї своєї подруги, яка належала до родини її покійного чоловіка. Інґе Тротт мала дев'яносто один рік, вона була страшенно розумною і, як виявилося, милою бешкетницею. Вона народилася у Відні і приїхала до Лондона 1938 у році, коли їй було сімнадцять. Після війни дівчина почала працювати лаборанткою у професора Моріса Вілкінса у Кінгс-коледжі Лондона, якого згодом разом з Френсісом Кріком і Джеймсом Ватсоном буде нагороджено Нобелівською премією. Ватсону Інґе привозитиме зразки сперми з Кембриджа. Інґе відчувала гордість за внесок у наукове дослідження, свою участь у перевезенні матеріалів, які відкрили таємниці ДНК.

         У розмові ми згадали Відень, риси характеру австрійців, аншлюс. Художниця пригадувала, як прийшли німці, розповіла про паради, приниження, як німецький солдат у сірому однострої реквізував родинний будинок. Я розповів про фотографію чоловіка у метелику, слова на звороті і нерозбірливий підпис.

         – Надішліть мені копію тієї світлини, – проінструктувала Інґе. – Я подивлюся, чи можливо прочитати підпис. Можливо ви не можете його розібрати, тому що він написаний старонімецькою", – додала вона.

         – Я надішлю її вам поштою.

         – Ні, – твердо сказала Інґе. – Заскануйте і надішліть електронною поштою, так буде швидше.

         Того ж вечора я послухався її вказівки і наступного дня отримав відповідь:

         – Я змогла прочитати все, що написано на звороті фото, окрім підпису, оскільки він перевернутий догори дриґом. Заскануйте ще раз, цього разу правильним боком догори.

 

Залиште свій коментар