Гості з усього світу й презентація роману Жадана: на Буковині вирує культовий Meridian Czernowitz

На фестиваль з'їжджаються як сучасні письменники, так і класики літератури.

Фестиваль поезії Meridian Czernowitz вже увосьме приймає гостей з десятків країн світу. Різноманітні локації у історичній частині міста та сотні туристів – звична картина для перших днів вересня у Чернівцях.

Цей захід став візитною краткою Буковини. На нього приїжджають митці з усієї Європи. Традиційно сюди запрошують учасників з тих країн, які вплинули на історію Чернівців та їхніх мешканців – а це чи не кожна країна Центральної та Східної Європи.

 

Ідеолог Меридіану та президент цього фестивалю Святослав Померанцев – колишній підприємець. До створення свого дітища також підійшов по-підприємницьки.

ВідеоКультовий фестиваль Meridian Czernowitz вже увосьме приймає гостей на Буковині

"Всі схеми, які ми з командою впроваджуємо у менеджмент фестивалю, вони з бізнесу, і вони працюють", - зауважує він.

Учасники фестивалю – здебільшого сучасні поети та прозаїки, утім, зустрічаються і живі класики літератури. Ойген Гьомрінгер – німецький, іспанський, французький та англійський автор, засновник окремої течії в поезії, свого часу знав багатьох відомих літераторів.

"Колись у 69 році ми разом з Паулем Целаном мали у Парижі читати вірші на одній сцені. Але через хворобу Пауль не зміг прийти, і через рік він помер, а ми так і не познайомились. От зараз маю намір знайомитись із сучасними українськими поетами", - розповів він.

Одна з центральних подій фестивалю – презентація нової книжки Сергія Жадана. Роман "Інтернат" Сергій писав два останнїх роки, і цей твір – про події на Сході України.

"Там відбувається війна, і ця книга написана очима цивільного. Мені здалося, треба враховувати і такий досвід. Бо у нас про війну говорять у якихось війкових термінах, а мирне населення в умовах війни відходить на другий план. Я спробував написати книгу саме про них", - зазначив письменник.

Тема війни на сході України хвилює і Андрія Родіонова – культового російського напівмаргінального автора, засновника поетичного слему. Його дружина – родом з Луганська, тож останни його вірші часто присвячені бойовим дїям на окупованих територіях.

Залиште свій коментар