Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Лауреатами Шевченківської премії 2020 року з літератури стали два письменники

Збірка есеїв “Так, але…” Тараса Прохасько стала "Книгою року BBC-2019" у номінації “Есеїстика”.

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка визначив лауреатів премії 2020 року, повідомляє suspilne.media.

У номінації “Література” визначено два лауреати: Маріанна Кіяновська зі збіркою поезій “Бабин Яр. Голосами” і Тарас Прохаська зі збіркою есеїв “Так, але…”.

Збірка есеїв “Так, але…” Тараса Прохасько стала "Книгою року BBC-2019" у номінації “Есеїстика”.  Це історії, які з перших сторінок формують цілісну тему – як важливо відчувати і чути, це оповіді про родину та спогади. Письменник з любов’ю і трепетом описує Карпати і Західну Україну.

Вірші Маріанни Кіяновської — це своєрідні монологи жертв трагедії в Бабиному Яру або її свідків, глибоко психологічні та складні змістовно. До сприйняття цих творів потрібно бути готовими — емоційно та інформаційно. У книжці використані, зокрема, ескізи Ади Рибачук і Володимира Мельниченка для проєкту пам’ятника жертвам Бабиного Яру.

У номінації "Публіцистика, журналістика" лауреаткою стала воєнна кореспондентка Євгенія Подобна з книжкою "Дівчата зрізають коси". Це спогади 25 жінок, які брали участь в російсько-українській війні у складі Збройних сил України та добровольчих підрозділів у 2014-2018 роках. Йдеться про бойові операції різних років на Луганщині та Донеччині, про звільнення українських міст та сіл від окупантів, спогади про побратимів, місцевих мешканців, військовий побут, а також роздуми про становище жінки в українському війську в різні періоди війни. Розповіді доповнені фотографіями із зони бойових дій.

Премія вручається до дня народження Тараса Шевченка — 9 березня. 

Нагадаємо, оголошено переможців ХХІ Всеукраїнського рейтингу "Книжка року-2019". 

Залиште свій коментар

Вибір редакції