Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Лауреатка Букерівської премії письменниця Маргарет Етвуд отримала орден кавалерів пошани

Це спеціальна нагорода. ЇЇ отримують за видатні досягнення у мистецтві, літературі, музиці, науці, політиці, промисловості та релігії.

Цьогорічна лауреатка Букерівської премії письменниця Маргарет Етвуд одержала одну з рідкісних відзнак від Королеви Великої Британії — орден кавалерів пошани, повідомляє thelavinagency.com.

Після церемонії вручення, письменниця. поділилася враженнями та зазначила, що почувалася себе дещо схвильовано в присутності королеви та "Коли всі бачать, який в королеви, зважаючи на її вік, зайнятий графік, це всіх надихає і вони продовжують працювати", - йдеться у повідомленні.

письменниця Маргарет Етвуд
people.com

Орден кавалерів пошани (Order of the Companions of Honour) — орден Великої Британії. Його заснував король Георг V 1917 року.

До складу ордену входять Суверен (чинний монарх Сполученого Королівства) та не більше 65 кавалерів пошани (англ. Companions of Honour), з яких первинно передбачалась квота на 45 членів з Сполученого Королівства, 7 — з Австралії, 2 — з Нової Зеландії та 11 — з інших країн, історично підконтрольних британській короні (проте від 1981 року Австралія замінила для своїх жителів нагородження цим орденом на нагородження орденом Австралії).

Крім того, громадяни інших країн можуть бути додані як "почесні члени". Орден не дає лицарського звання чи іншого статусу, кавалери ордену можуть вказувати на свою приналежність до нього, додаючи після імені (точніше, прізвища) літери "CH" (англійську абревіатуру назви ордену). 

Значок ордену — овальний медальйон із зображенням дуба, щит із королівським гербом звисає з однієї гілки, а зліва — лицар в обладунках. На значку чисто синя межа має девіз "У діях вірний і в честі незаплямований" (англ. In action faithful and in honour clear) золотими літерами, й на овалі імперська корона.

Нагадаємо, цьогоріч лауреатками Букерівської премії за найкращий роман стали дві письменниці - канадська письменниця Маргарет Етвуд та британка Бернардин Еварісто. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції