Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ліванська письменниця Хода Баракат отримала "арабського "Букера"

Переможець отримує 50 тисяч доларів та гарантоване фінансування англійського перекладу книжки.

Роман ліванської письменниці Ходи Баракат "Нічна пошта" отримав міжнародну премію з арабської художньої літератури IPAF (International prize for Arabic fiction), яку називають "арабським “Букером”, повідомляє "ЛітАкцент" з посиланням на The Guardian.

У романі розповідаються історії людей у вигнанні через їхні листи. У своїх книжках Баракат досліджує психологічні наслідки конфліктів і травми, які вони можуть завдати. 

Хода Баракат розповідає, що остаточно обрала жанр роману, надихнувшись ситуацією в світі. "Я остаточно вибрала форму роману, коли в мою уяву проникли сцени з мігрантами, які тікають зі своїх країн. Люди, які втратили свої домівки і змушені блукати Землею. У той же час ми спостерігаємо регрес в гуманітарному вимірі цивілізацій, коли країни, захищають себе, зачиняють двері. Я сподіваюся, що цей роман тією чи іншою мірою дасть голос крихким життям, засудженим іншими, тими, хто не розуміє їх і не намагається розібратися, що саме привело їх до цього стану", - йдеться у повідомленні.

Хода Баракат народилася в Бейруті 1952 року. Вивчала французьку літературу в Бейрутському університеті, писала і захищала дисертацію в Парижі, але повернулася додому, коли в Лівані почалася громадянська війна. Працювала вчителькою, перекладачкою, журналісткою.

1985 року опублікувала першу збірку оповідань Za’irat ("Відвідувачки"). 1989 року виїхала в Париж і відтоді живе там.

Її перший роман, Hajar al-Dahik ("Камінь сміху", перекладений англійською) отримав премію Al-Naqid prize та третій роман, Harit al-miyah (The Tiller of Waters), отримав 2001 року медаль за літературу імені Нагіба Махфуза.

Хода Баракат отримала "арабський “Букер” «Нічна пошта»
assets.wam.ae

2015 року письменниця була номінована на Міжнародну Букерівську премію.

Переможець отримує 50 тисяч доларів та гарантоване фінансування англійського перекладу книжки. "Нічна пошта"  Ходи Баракат вийде англійською 2020 року і права на її переклад вже придбало британське видавництво Oneworld.

Міжнародна премія IPAF (International prize for Arabic fiction) створена за підтримки Booker Foundation у Лондоні та фондом Emirates Foundation в Абу-Дабі. Серед переможців минулих років – автори з Марокко, Єгипту, Палестини та Лівії.

Нагадаємо, названо цьогорічних фіналістів Букерівської премії, а переможця буде оголошено 21 травня. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції