Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Оголошено дату міжнародного книжкового фестивалю Book Space-2020 року у Дніпрі

Программа буде в трьох окремих, але пов’язаних локаціях: білій, чорній та сірій залах.

29-31 травня 2020  року у Дніпрі відбудеться міжнародний книжковий фестиваль Book Space. Про це йдеться на офіційному сайті фестивалю. 

Також вже анонсована фокусна тема фестивалю. Цьогоріч - спеціальна програма “Майбутнє: (анти)утопії“.

"Яким ви бачите майбутнє? Світлим чи темним? Футурологи та аналітики нескінченно забезпечують нас версіями в обох тональностях. Рей Курцвейл обіцяє технологічну сингулярність на 2045 рік, з усіма відповідними наслідками – від повноцінного штучного інтелекту до майже невичерпних можливостей у медицині. Кліматичні активісти нагадують – якщо все триватиме, як триває, до того часу клімат планети перетвориться на такий хаос, що буде байдуже, яких висот сягнули нанотехнології.

Одразу кілька компаній всерйоз планують колонії на Марсі – а на Землі ось-ось з’являться новітні лудити, якщо удосконалення роботехніки рухатиметься все тими ж елегантними стрибками, які вже вміють демонструвати роботи від Boston Dynamics. Чим зароблятимуть на життя люди в добу штучного інтелекту і досконалих роботів? "А як же безумовний базовий дохід? – відповідають на це оптимісти від економіки. – Його Томас Пейн ще 1795 року вигадав, час би вже і впровадити".

Але поруч із цією дуеллю утопій із антиутопіями лунають інші, водночас простіші та складніші питання, які мільйони людей щоденно ставлять до майбутнього. Що моя сім’я їстиме завтра? Чи зможу я купити все необхідне дітям до школи? Як мені розірватися, щоб доглядати за старими батьками і продовжувати хоч щось заробляти? Що я буду робити, якщо хтось із рідних тяжко захворіє? Це та сіра зона, в якій ховається правда про майбутнє: якщо ти не Ілон Маск і не Рей Курцвейл, твоє майбутнє обмежується завтрашнім днем і  здебільшого має непевний вигляд. Як любить казати Вільям Гібсон: "Майбутнє вже тут, воно просто доступне не кожному", - йдеться у повідомленні. 

Нагадаємо, бібліотеки України перетворять на хаби

Залиште свій коментар

Вибір редакції