Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Оголошено короткий список номінантів від України на Літературну премію Європейського Союзу

До нього ввійшли письменники Вікторія Амеліна, Маркіян Камиш та Гаська Шиян.

Українське журі Літературної премії Європейського Союзу оголосило короткий список номінантів на здобуття Премії від України, повідомляє PEN Ukraine.

Вікторія Амеліна номінована на Літературну премію Європейського Союзу за роман “Дім для Дома” (“Видавництво Старого Лева”, 2017), Маркіян Камиш – за повість “Чормет” (“Нора-Друк”, 2017), а Гаська Шиян – за свій новий роман  “За спиною” (видавництво “Фабула”, 2019). Це рішення було схвалене Консорціумом Премії у Брюсселі.

Літературна премія Європейського Союзу
pen.org.ua

До українського журі Премії цього року ввійшли президент Українського ПЕН, письменник Андрій Курков (голова журі), директорка Українського інституту книги Олександра Коваль, літературознавиця, перекладачка, віце-президентка Українського ПЕН Оля Гнатюк, письменник, перекладач, літературознавець Остап Сливинський та перекладачка, журналістка, радіоведуча Ірина Славінська.

За умовами Премії, лише члени журі мають право номінувати авторів на її здобуття.

Список номінантів після ретельної перевірки кожного кандидадата на відповідність критеріям схвалює Консорціум Премії.  

Журі у своїй роботі керується наступними критеріями:

  • автор-номінант має бути громадянином держави, яка його номінує;
  • номінований твір має бути написаний державною мовою країни, громадянином якої є автор;
  • номінований твір має бути книжкою художньої прози – романом або збіркою оповідань;
  • номінований твір повинен бути найновішою опублікованою книжкою автора на момент номінування, до того ж з часу її публікації до моменту присудження нагороди має минути не більше ніж 18 місяців;
  • номінований письменник має бути автором не менше двох, але не більше чотирьох книжок художньої прози, опублікованих мовою оригіналу;
  • твори номінованого автора мають бути перекладені не більше ніж чотирма іноземними мовами.

Літературна премія Європейського Союзу – це щорічна нагорода (від 2009 року), покликана сприяти популяризації та міжнародній промоції творчості молодих авторів художньої прози з різних європейських країн. Премія фінансується Європейською комісією в рамках програми "Креативна Європа". Співорганізатори премії: Європейська та міжнародна федерація книгорозповсюджувачів (EIBF), Європейська рада письменників (EWС) та Федерація європейських книговидавців (FEP). Організацією-партнером Літературної премії Європейського Союзу в Україні є Український ПЕН.

Нагадаємо, журі міжнародної Букерівської премії оголосило цьогорічний короткий список премії. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції