Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Оголошено переможця британської літературної премії PEN Pinter prize 2019

Церемонія нагородження поета, драматурга і радіодиктора Сіссея відбудеться 10 жовтня у Британській бібліотеці.

Цьогоріч переможцем британської літературної премії PEN Pinter prize став британський письменник Лемн Сіссей, повідомляє englishpen.org.

Лемн Сіссей був офіційним поетом на Олімпійських іграх 2012 року в Лондоні. 

Народився письменник 1967 року в Англії, куди з Ефіопії уже вагітною приїхала його мама. Оскільки вона була змушена закінчувати навчання, соціальний працівник знайшов для новонародженого Лемна прийомну сім’ю, давши йому нове ім’я — Норман. Ці події змальовані у п’єсі Сіссея "Щось темне" та документальній стрічці ВВС "Внутрішній політ".

Лемн Сіссей PEN Pinter prize
lemnsissay.com

Життя у закладах опіки, булінг і фізичне насильство, якого він зазнавав з боку працівників дитячих будинків, Сіссей описав у своїх творах.

"У кожному своєму тексті Лемн Сіссей повертається у світ маргіналів, в якому він жив як покинута дитина. Зі своїх страждань він виковує красиві слова і тисячі причин жити і любити", — заявила одна із суддів премії, письменниця Морін Фрілі.

Прийомні батьки дали хлопцеві власне прізвище та ім’я на честь євангеліста Марка. У прийомній сім’ї він прожив до 12 років, потім його віддали до дитячого будинку.

З 17-річного віку Сіссей почав пошуки матері і повернув собі справжнє ім’я. Матір йому вдалося відшукати, коли йому був 21. На той час вона працювала на ООН в Ґамбії.

Лемн Сіссей PEN Pinter prize
lemnsissay.com

The PEN Pinter Prize — щорічна літературна премія, заснована 2009 року англійським PEN на честь лауреата Нобелівської премії з літератури Гарольда Пінтера, який був віце-президентом англійського ПЕН-клубу і активним членом Комітету ув’язнених письменників Міжнародного PEN (WiPC).

Нагороду присуджують за видатні літературні заслуги британському письменникові або письменнику, що проживає у Великій Британії, який, за словами Пінтера з його нобелівської промови, показує "рішучий, непохитний погляд на світ" і демонструє "запеклу, інтелектуальну рішучість визначити справжню істину нашого життя і нашого суспільства". 

Нагадаємо, цьогоріч міжнародну Букерівську премію присудили оманській письменниці Джохі аль-Гарті за книжку "Небесні тіла". 

Залиште свій коментар

Вибір редакції