Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Програма Оксани Забужко на 26 BookForum у Львові. Українська письменниця та поетеса святкує день народження

Українська письменниця, поетеса, есеїстка і публічна інтелектуалка. Її твори перекладено багатьма мовами.

Сьогодні - 19 вересня 2019 року - день народження однієї із найвідоміших українок сучасності - Оксана Стефанівни Забужко.

У рамках 26 BookForum 2019 у Львові, який триватиме 18-22 вересня Оксана Забужко візьме участь у заходах та дискусіях. На офіційній сторінці письменниці у Facebook опублікована програма заходів. 

Програма Оксани Забужко на Львівському форумі видавців 2019:

Четвер, 19 вересня

14:30-15:45 Дискусія "Соціальна і моральна паніка: кому яка з того користь".
Учасники: Вадим Карп'як, Оксана Забужко, Борис Херсонський. Модератор Лариса Денисенко. 
Адреса: вул. Миколая Коперника, 9, кінотеатр "Коперник".

18.00-18.45. Презентація книги "Доця" Тамари Горіха Зерня.
Учасники: Тамара Горіха Зерня, Оксана Забужко, Олександра Коваль.
Адреса: проспект Свободи, 15. Музей етнографії та художнього промислу Національної академії наук України (великий зал).

П'ятниця, 20 вересня

11.30 - 12.15. Презентація книжки інтерв'ю Людмили Таран "Яблуня". Учасники: Людмила Таран, Софія Майданська, Наталка Білоцерківець, Мар'яна Савка, Оксана Забужко. 
Адреса: готель "Ріус", Великий зал (вул. Академіка Вол. Гнатюка, 12 а).

16:30 - 17:45 Історія одного перекладу: "Ієрихонські трубачі" Іллі Гурніка (переклад С. І. Забужка) і "Код Гурніка" Оксани Забужко (презентація документальної повісті)
Учасники: Оксана Забужко, Леся Олійник, Яна Орлова (Чехія). Модерує Гриць Семенчук. 
Адреса: Палац мистецтв, вул. Коперника, 17.

Субота, 21 вересня
12:00 - 13:30. "Прекрасна ложа" Леоніда Плюща. Розмова Оксани Забужко і Марка Роберта Стеха (Канада).
Адреса: Палац Мистецтв, вул. Коперника, 17.

Неділя, 22 вересня
15:30 – 16:15. Дискусія "Війна і сексуальне насильство" з нагоди виходу мемуару "Жінка в Берліні". Учасники: Оксана Забужко, Олена Гусейнова, Роксоляна Свято
Адреса: готель "Ріус", Малий зал, вул. Академіка Володимира Гнатюка, 12а.

Перший роман Забужко "Польові дослідження з українського сексу" вийшов у 1996 року і викликав бурхливі та суперечливі реакції критиків і читачів. Книжка присвячена  свободі жінки та справив незворотній вплив на українську літературу. Завдяки авторці тема гендерної рівності перестала бути табу в художній літературі, а кількість жінок в письменстві стрімко зросла. Не зважаючи на критику, книга перевидавалася більше десятка разів і стала першим бестселером в сучасній Україні.

Оксана Забужко "Польові дослідження з українського сексу" вийшов у 1996 року
facebook.com/pg/oksana.zabuzhko/photos
Перше видання роману "Польові дослідження з українського сексу" 1996 року.

Письмо Забужко — стилістично новаторське і інтелектуально провокативне — викликало нерозуміння з боку деяких вітчизняних критиків, незнайомих із здобутками світової критичної думки і фемінізму. 

Авторка збірок поезій "Травневий іній" (1985), "Диригент останньої свічки" (1990), "Автостоп" (1994), "Новий закон Архімеда. Вибрані вірші 1980-1998" (2000), романів "Польові дослідження з українського сексу" (1996) та "Музей покинутих секретів" (2009), збірки повістей і оповідань "Сестро, сестро" (2003) та літературознавчі книжки "Дві культури" (1990), "Філософія української ідеї та європейський контекст: франківський період" (1992), "Шевченків міф України" (1997), Notre Dame d’Ukraine: Українка в конфлікті міфологій" (2007), а також публіцистичні – "Хроніки від Фортінбраса" (1999), "Репортаж із 2000 –го року" (2001), "Let my people go: 15 текстів про українську революцію" (2005), "З мапи книг і людей" (2012).

2011 року вийшла збірка вибраних листів Оксани Забужко і Юрія Шевельова, 2014 року – книжка-інтерв’ю з письменницею польської журналістки Ізи Хруслінської "Український палімпсест". 

Оксана Забужко
ukrainky.com

Цьогоріч у день народження поета Тараса Шевченка на його могилі президент Петро Порошенко вручив Шевченківські премії на Тарасовій горі у Каневі, але Оксана Забужко відмовилася від номінації "література", бо свою збірку "І знов я влізаю в танк" називає публіцистичною. "Ось ця книжка, ось цієї публіцистики письменник на війні - те, що я зробила для моєї країни за ці роки, це те, чим я звітую, чим я можу відзвітувати, без всякого зайвого пафосу буде сказано, моєму читачеві, моєму народові і моїй державі", - пояснила вона. 

Нагадаємо, у "Видавництві Старого Лева" вийде нова книжка української письменниці Людмили Таран "Яблуня" про відомих жінок України. Серед них Оксана Забужко, Наталка Білоцерківець, Софія Майданська, Богдана Павличко та Мар’яна Савка. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції