Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сила жінок: вісім найцікавіших книжок до 8 Березня

Міжнародний жіночий день від 1977 року за рішенням ООН отримав статус міжнародного.

Книжка — найкращий подарунок. Пропонуємо добірку найцікавіших видань до свята 8 Березня. Це історії про жінок, їхні перемоги та випробування, сміливість та свободу, видатні вчинки, любов до чоловіків, до себе та життя. 

"Місто дівчат" Елізабет Ґілберт ("Видавництва Старого Лева", 2019)

2019 року в українському перекладі вийшов бестселер Елізабет Ґілберт "Місто дівчат"—  це роман про жіночу сексуальність і свободу, про відвагу бути собою і право жити так, як тобі хочеться. А ще — історія дуже незвичайного кохання, на яке наклала свою тінь війна, та справжньої дружби, яку нелегко знайти, зрозуміти та оцінити, особливо в такому непростому і мінливому місті, як Нью-Йорк. Роман екранізують 

Місто дівчат Елізабет Ґілберт
starylev.com.ua

"Пісня Алабами" Жіля Леруа ("Фабула", 2017)

Роман Жіля Леруа "Пісня Алабами" написаний від особи Зельди Фітцджеральд, дружини Френсіса Скотта Фітцджеральда. У 20-х роках ці двоє були найталановитішою і найвідомішою парою в США, що існувала "поза межами". Він — видатний письменник, вона його доля, суперниця, муза, а також і "злий геній", як вважали деякі. Але Жіль Леруа у своїй книзі переконливо довів, що саме Зельда була жертвою, а Френсіс Скотт — її багаторічним нещадним катом. У 2007 році ця книга принесла авторові Гонкурівську премію — найвищу літературну нагороду Франції.

Роман Жіля Леруа «Пісня Алабами»

Про Зельду, дружину великого американського письменника Френсіса Скотта Фітцджеральда нам, відомо тільки зі слів іншого великого американського письменника – Ернеста Гемінґвея. Він писав, що вона була психічно хворою і розпусною алкоголічкою, яка зруйнувала здоров’я і письменницьку кар’єру чоловіка. Дружини геніїв, справді, бувають різні. А що як у цій історії все було зовсім не так? Адже Зельда Сейр, дочка судді з Алабами, була талановитою й амбітною не менше, ніж її відомий чоловік. От тільки його дратували її мрії, її страждання – надихали, а удавана турбота про неї була виправданням його творчої бездіяльності.

Скотт Фітцджеральд переводив її з однієї божевільні в іншу, ледве виділяючи їй гроші на утримання. Він писав з неї усіх своїх героїнь: поверхових, пристрасних, зламаних, а вона згадувала того французького льотчика, з яким жила у рибацькій хижці десь на Лазуровому узбережжі: його відданість, кохання, його дитину, позбутися якої її змусив законний чоловік. Скотт витяг її, як безсоромну дівку, з тої хижки, з того літа, з того щастя. І тільки зараз, завдяки Жілеві Леруа, Зельда віднайшла свій голос, розповіла свою історію і принесла авторові Гонкурівську літературну премію.

 "Коефіціент поцілунку" Гелен Гоанг (видавництво Vivat, 2020)

Відвертий  роман "Коефіціент поцілунку" Гелен Гоанг. Головна героїня Стелла завжди вірила в… математику. Ця наука могла логічно пояснити все, що відбувається довкола. Алгоритми, розрахунки — завдяки їм можна передбачити будь-які дрібниці. Наприклад, поведінку покупців та їхню реакцію на новий продукт.

"Коефіціент поцілунку" Гелен Хоанг
vivat-book.com.ua

Успішна на роботі, дівчина нещасна в особистому житті через синдром Асперґера їй важко заводити знайомства й налагоджувати стосунки з чоловіками. Одного дня тридцятирічна самотня Стелла вирішує, що настав час опанувати науку любові. Її вчителем стає Майкл — красунчик зі служби ескортпослуг. Йому відомо все про найпотаємніші бажання жінок. Чиста логіка й жодних почуттів. Та кохання існує поза будь-якою логікою. І розв’язати це рівняння головним героям доведеться удвох…

"Казки на ніч для дівчат-бунтарок" Франческа Кавалло, Елена Фавіллі (Книголав, 2018)

"Казки на ніч для дівчат-бунтарок" — це переклад міжнародного бестселера Good Night Stories for Rebel Girls, що зібрав понад 1,5 мільйона доларів на платформі Kickstarter у 2016 та 2017 роках. У виданні зібрано історії про життя та вчинки 100 видатних жінок зі всього світу. 

Казки на ніч для дівчат-бунтарок (Книголав)
knigolove.com.ua

Авторки проєкту — Елена Фавіллі та Франческа Кавалло. Історія цієї книжки почалася з того, що її авторки Елена Фавіллі та Франческа Кавалло випустили електронний дитячий журнал, який став досить популярним. Вони створювали контент про виховання дітей без гендерних стереотипів. Згодом авторки виявили, що серед різних казок практично немає таких, які б допомагали дівчатам ширше бачити їхні можливості. А вигадані героїні рідко можуть бути прикладами для наслідування в реальному житті. Тоді й народилася ідея створити книжку-натхнення — збірку казкових розповідей про реальних жінок, які змінили світ.

 

"Дім, де жевріє світло" Ельчін Сафарлі  (BookChef, 2019)

"Дім, де жевріє світло" - сучасний роман від молодого та талановитого азербайджанського письменника Ельчіна Сафарлі в українському перекладі виданий BookChef, вже за два тижні з'явиться на полицях книгарень. 

Ельчін Сафарлі  "Дім, де жевріє світло"  BookChef 2019
bookchef.com.ua

Це історія-діалог про любов у всіх її проявах: "...я бачу в цих словах істину — вони про справжню любов, про любов на все життя, про те, що така любов насправді є. І щоб її відшукати, не треба нікуди їхати, достатньо повернути ключ у замку: обіймати міцно-міцно, радіти тому, що стрічаєш у новому дні, й уміти віднаходити спокій. Немов сидиш на березі липневого моря із заплющеними очима, але з відкритим серцем. Коли ти зустрінеш і пізнаєш себе, то зустрінеш і пізнаєш того, з ким захочеться заспівати улюблених пісень і заварити не одне горнятко кави". 

"Шик назавжди! Французькі секрети неминущої краси, бездоганного стилю і виняткового шарму" Тіш Джетт ("КМ-Букс", 2019)

Журналістка й блогерка, американка за походженням, Тіш Джетт, багато років проживаючи серед французів, вивчала їхні звички, смаки та уподобання, щоб дізнатися про секрети їхнього буття й поділитися ними з читачами. Таємниця за таємницею, аксесуар за аксесуаром, засіб за засобом - Тіш докладно описує процес навчання, завдяки якому й сама почала мати вигляд ліпше, ніж будь-коли раніше. 

Шик назавжди км букс
kmbooks.com.ua

"Бойфрендз. 13 історій про жінок, чоловіків і динозаврів" ("Брайт Букс", 2019) 

Тринадцять неймовірних жіночих історій. Різних. Романтичних і кумедних або по-життєвому драматичних. Ця збірка втішить у моменти, коли здається, що все на світі втрачено, розвеселить і розрадить, підкаже й дасть зрозуміти, що у своїх переживаннях та закоханостях до нестями жодна жінка не самотня. Адже в кожної були романи, схожі на красиві історії, які часом закінчувалися, а часом продовжувалися або переростали в кількатомники. Незмінною ж завжди залишалася головна героїня — Вона.

Ця книжка не лише про кохання жінки до чоловіка. Вона також про сміливість і зрілість, про любов до життя і світу, а також до випробувань, бо в них — зростання. Любов до людей і обставин, невдач і перемог. Зрештою — про любов жінки до себе.

Бойфрендз. 13 історій про жінок, чоловіків і динозаврів "Брайт Букс"
facebook.com/BrightStarPublishing/

"Моя неймовірна подруга" Елена Ферранте ("Клуб сімейного дозвілля", 2018) 

Темпераментна й відверта розповідь про жіночу дружбу тривалістю в ціле життя, яка підкорила весь світ, яку із захватом читають і феміністки, і домогосподарки, і їхні чоловіки. 

"Моя неймовірна подруга" Елена Ферранте ("Клуб сімейного дозвілля", 2018)
bookclub.ua

Ніжну Елену і запальну Лілу сусіди звикли бачити завжди разом. Навчатися, щоб стати багатими, — такою була їхня дитяча мрія. Але життя повело дівчат до неї різними шляхами. Розумниця Елена наполегливо здобуває освіту, а обдарована Ліла працює в сімейній взуттєвій майстерні, готуючись до весілля. Постійно змагаючись і зростаючи в цьому суперництві, подруги залишать однолітків далеко позаду.  

Анонсували про екранізацію роману "Втрачена дочка" Елени Ферранте та продовження серіалу "Моя геніальна подруга". 

Нагадаємо, топ-15 популярних сучасних українських авторів, яких варто прочитати. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції