Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Google присвятив дудл ювілею Пантелеймона Куліша, автора історичного роману "Чорна Рада"

Пантелеймон Куліш свого часу був однією з найколоритніших постатей в українській літературі і своєю діяльністю викликав неабияку зацікавленність серед суспільства.

Сьогодні виповнюється 200 років від дня народження відомого українського письменника, історика і перекладача Пантелеймона Куліша. Google відзначає святковим дудлом ювілей одного з найяскравіших діячів українського національно-культурного відродження XIX століття, повідомляє пресслужба Google Україна. 

Найвідомішим твором Пантелеймона Куліша є "Чорна Рада" — перший історичний роман українською мовою. Саме ця робота надихнула творців ювілейного логотипу Google, які зобразили на дудлі стилізовану фігуру козака на коні.

Пантелеймон Куліш народився 7 серпня 1819 року в містечку Воронеж колишнього Глухівського повіту Чернігівської губернії (тепер — Шосткинський район Сумської області). Його дитинство  минуло на хуторі під Воронежем, де в атмосфері особливої поваги до народних традицій, пісень, казок, легенд та переказів формувався характер майбутнього письменника.

Google, Куліш

Наприкінці 30-х років Куліш був слухачем лекцій у Київському університеті. Вступити до цього престижного навчального закладу йому так і не вдалося, оскільки він не мав документального підтвердження свого дворянського походження. Набуті таким чином знання дозволили йому отримати місце викладача в Луцькому дворянському училищі. В цей же час Пантелеймон Куліш заявляє про себе як письменник.

Пантелеймон Куліш також є автором першої фонетичної абетки української мови — "кулішівки" — яка лягла в основу сучасного українського правопису, і був першим перекладачем на українську мову творів Байрона, Шекспіра, Гете та ін.

Нагадаємо, перше видання Миколи Гоголя "Вечори на хуторі біля Диканьки" продали на аукціоні за 175 тисяч фунтів. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції