Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Гадячі садибу українського письменника Панаса Мирного перетворять на музей

Музей буде розташовано у садибі, що належала сестрі Панаса Мирного та має історичну, архітектурну цінність.

У місті Гадячі (Полтавська область) будинок, у якому мешкала родина українського письменника Панаса Мирного, реставрують і перетворять на музей, повідомляє hadiach-rada.gov.ua.

Власником будинку був Дмитро Цимиренко – далекий родич сестри Панаса Мирного. Після переговорів з міським головою він розпочав передачу садиби на баланс Гадяцької міської ОТГ, але за умови, що міська рада проведе реконструкцію історичної пам’ятки.

"Тут проводитимуться екскурсії-подорожі на гостину до славних земляків, організовуватимуться театралізовані історичні перфоманси, літературні читання, конкурси та майстер-класи, вечори-зустрічі і засідання літоб’єднань, інтерактивні музейні екскурсії.

У перспективі планується відтворити територію максимально наближеною до тих часів, коли вона належала родині Панаса Мирного, пов’язавши з родиною Драгоманових – Косачів, що мешкали по сусідству. Буде створено цікавий туристичний об’єкт з сучасною та зручною інфраструктурою для жителів і гостей міста", - йдеться у повідомленні. 

Нагадаємо, оголошено короткі списки Шевченківської премії 2020 року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції