У Львові показали, як реставрують найменшу у світі Біблію

Дата публікації
Перегляди
1184
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Львові показали, як реставрують найменшу у світі Біблію

Книгу не більшу за коробочку із сірниками відновлюватимуть півроку.

Фоліант розміром із сірникову коробку. У Львові розпочали реставрувати унікальну, найменшу у світі Біблію. Їі розміри всього п'ять з половиною на три з половиною сантиметри. Видане святе письмо у ХVIII столітті і за словами зберігачів таких у світі лише з десяток, в Україні - це єдиний екземпляр, йдеться в ТСН.12.00. 

Директор університетської бібліотеки одягає спеціальні бавовняні рукавички і дістає з шафи крихітну книжечку. Це віршована Біблія надрукована в Гаазі 1752 року. Її автор Дюбуа вмістив у міні-форматі короткий зміст Старого і Нового Заповіту .

«Це був період великих експериментів не тільки в науці, культурі, мистецтві, естетиці, втім, і в естетиці книги. Книга є оправлена відповідно до усіх правил, засад того часу, ми бачимо тут дещо пошкоджений корінець. Ми бачимо шкіряну оправу з слідами тиснення мініатюрного», - розповідає директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім.І.Франка Василь Кметь.

Книга потрапила до університетської книгозбірні у 30 роках ХХ століття з колекції відомого бібліографа Козіброцького. Таких мініатюрних Біблій у світі близько десятка, в Україні - це єдиний екземпляр.

У Львові розпочали реставрування найменшої у світі Біблії

У Львові розпочали реставрування найменшої у світі Біблії

У колекції стародруків і рідкісних видань університетської бібліотеки це найменша книга.

Найменша книга, але найбільше клопоту з нею буде – певна реставратор Євгенія. Вона вперше відновлюватиме таке мініатюрне видання. Каже - роботи майже на півроку, адже Біблію треба повністю розмонтувати, а потім знову зібрати докупи.

На столі у реставратора інструменти хірурга і стоматолога. Євгенія жартує, мовляв лікує книжки і запрошує через кілька місяців подивитися на здоровий оновлений раритет.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1184
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація