Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Мережі з’явився фільм-портрет "Прохасько" про відомого українського письменника Тараса Прохаська. Відео

Фільм триває 43 хвилини.

У Мережі з’явився фільм-портрет "Прохасько" про відомого українського письменника Тараса Прохаська. Про це йдеться на офіційній сторінці письменника у Facebook.

Режисеркою фільму стала Ганна Фесун.

"Сорок три хвилини Тарасової присутності. Сорок три хвилини спокою і любові. Жива оповідь про важливе.

Документація Тараса у площині його живого слова. Фіксація Тарасової літератури того магічного ґатунку, яка стається лише в особливому просторі - у присутності оповідача, у процесі його говоріння наживо.

І в площині цього живого епосу - магії слова промовленого - окрім того, про що йде мова, цінним також є і те, як мова твориться.
Цінним є голос, цінним є тембр, інтонації, ритм, мова очей, долонь, важливим є кожен порух.

Важливим є місце: рідне житло - батьківська хата, де минуло дитинство, рідний ландшафт, який творив світобачення Тараса, підказував шлях його життєвого призначення.

Є знання, які можливо передати лише наживо, через відчуття присутності, через стан. Кіно "Прохасько" є таким станом, який відбувся одного листопадового дня у Делятині", - йдеться у повідомленні. 

Тарас Прохасько — сучасний український письменник, журналіст. Член Асоціації українських письменників. Збірка “Так, але…” стала "Книгою року BBC-2019" у номінації “Есеїстика”. 

Нагадаємо, Тарас Прохасько отримав Шевченківську премію з літератури.

Залиште свій коментар

Вибір редакції